شلیک گاز اشک آور توسط پلیس آمریکا به سوی پناهجویان

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) ماموران مرزی آمریکا به سوی 150 مهاجر غیرقانونی که سعی داشتند از سیم خاردار مرزی آمریکا و مکزیک عبور کنند گاز اشک آور پرتاب کردند.

اداره گمرک و محافظت مرزی ایالات متحده آمریکا با رد این حادثه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ماموران این اداره به دلیل دور کردن مهاجران که به ماموران سنگ پرتاب می کردند آنها را هدف گرفته اند. کودکان و مهاجران دیگر تحت تاثیر این گاز قرار نگرفتند.

به گفته مقامات آمریکایی، 25 مهاجر غیرقانونی دستگیر شدند و دیگر مهاجران نیز به سمت مکزیک بازگشتند.

لازم به ذکر است کاروانی متشکل از هزاران مهاجر از کشورهای آمریکای لاتین با پای پیاده در حال حرکت به سوی آمریکا هستند. دو هزار نفر از این کاروان 7 هزار نفری به شهر تیخوانا در مرز مکزیک و آمریکا رسیدند. در پی ورود آن ها مردم شهر تیخوانای مکزیک طی تظاهراتی خواستار خروج مهاجران از شهر خود شدند.

براساس آمار سازمان ملل، بیش از 7 هزار پناهجو، از جمله 2300 کودک که اغلب از کشورهای بحران‌زده آمریکای مرکزی بوده، با ورود به خاک مکزیک درصدد رسیدن به آمریکا هستند.

مبارزه با ورود مهاجران غیرقانونی یکی از وعده‌های انتخاباتی دونالد ترامپ در سال 2016 بود. وی در آن زمان وعده داده بود که با ساخت دیواری مانع از ورود مهاجران غیر قانونی از مرز مکزیک به خاک کشورش خواهد شد. ترامپ همچنین از اعزام 10 الی 15 هزار نیروی امنیتی به مرز مکزیک خبر داده و به کاروان مهاجران هشدار داده بود که ارتش آمریکا در مرز منتظر آنهاست.

Comments: 0

رفتن به نوارابزار