شعارهای ملی هواداران تیراختور/ فحاشی های جمعی طرفداران پرسپولیس/ ورزشگاه آزادی لرزید

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) در بازی امروز تیم تراکتور سازی آذربایجان (تیراختور) با تیم پیروزی (پرسپولیس) در استادیوم آزادی تهران٬ طرفداران هر دو تیم فریادهای گوشخراش جمعی سر دادند.

با این تفاوت که دهها هزار تن از طرفداران تیراختور با نشان دادن علامت گرگ خاکستری٬ شعارهای ملی ای چون؛ تورک دیلینده مدرسه اولمالیدیر هرکسه، آذربایجان وار اولسون ایستمه یه خار(کور) اولسون٬ تبریز باکی آنکارا بیز هارا فارسلار هارا٬ یئل یاتار طوفان یاتار یاتماز تیراختور بایراغی٬ آذربایجان سنسن منیم علوییتیم شان شهرتیم٬ آذربایجان بیر اولسون٬ … سر دادند و در مقابل به نوشته سایت تبریز من٬ فحاشی شعارگونه و دشنامهای نژادی و قومی اکثریت هواداران پرسپولیس تهران علیه پرچم و نماد تراکتورسازی نشان داد که افسار فاشیزم و لپمنیزم هنوز گسیخته است و متولیان فرهنگ در ایران و در میان فارس زبانان هیچ کاری برای مقابله با این سیل لجن انجام نمی دهند.

از  شعار های وقیحانه پرسپولیسی ها:

اشک اشک٬

عر عر خر،

دونه دونه تراکتور ، ک ی ر مونه

یِل یاتار طوفان یاتار
س ی ح دیم تراکتور پَرچَمین..

این شعار به  همراه شعارها و دشنامهای فارسی متاسفانه بارها از تلویزیون ملی ایران پخش شد.

به نوشته تبریز من سکوت عادل فردوسی پور و عدم واکنش به فحاشی پرتعداد پرسپولیسی ها در نوع خود بینظیر و جالب توجه بود.

همچنن خبر میرسد که در بسیاری از خوابگاههای دانشجویی٬ پادگانها٬ قهوه خانه ها و حتی بیمارستانها و زندانها جمع کثیری از شهروندان ترک و فارس در برابر تلویزیون نشسته و به صورت بارزی به دو دسته تیراکتورچی و تورک و پرسپولیسی و فارس تقسیم شده بودند.

گفته می شود هم در استادیوم و هم در اماکن دیگر درگیریهایی میان طرفداران و تیم صورت گرفته است. برخی از برخوردها منجر به ضرب و جرح شده است.

در این میان گل زده تیراختور به پرسپولیس که از سوی داور مسابقه به عنوان آفساید پذیرفته نشد و از نظر تکنیکی  حکمیتی کاملا غلط بود اقدامی سیاسی و امنیتی از سوی فدراسیون ایران و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی برای جلوگیری از انفجار شادی در میان ترکها در شهرهای ترک نشین و خصوصا در تهران تلقی می شود.

 

 

Comments: 0

رفتن به نوارابزار