شرایط اضطراری رهبران ایران

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،بعد از اعلام خروج آمریکا از برجام، واکنش های مختلف و بعضا جنجالی از رهبران ایران شاهد بودیم که همگی نشان می دهد رهبران این کشور در شرایط اضطراری هستند.

“یونایتد پرس اینترنشنال” از نشریه های پرمخاطب آمریکایی در گزارشی به تاریخ 17 خرداد‌ماه در این خصوص نوشته است: رهبران مذهبی ایران متوجه اوضاع اضطراری کشور شده‌اند و برای نجات حکومت‌شان به چاره‌جویی افتاده‌اند.

تلاش‌های نیم‌بند کشورهای اروپایی برای زنده نگه داشتن توافق هسته‌ای پس از خروج آمریکا از آن، هیچ‌گاه احتمال بخت موفقیت نداشت. شرکت‌های اروپایی نمی‌خواهند ریسک خشم وزارت خارجه آمریکا را با نادیده گرفتن تحریم‌های آن به‌جان خود بخرند.

اکنون که این تحریم‌های سخت شروع به ضربه زدن به اقتصاد ایران کرده است، رژیم این کشور دکمه چراغ خطر را برای نجات خود زده است.

بر اساس این گزارش، سخنان هفته گذشته محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی خطاب به اروپاییان که گفته بود آن‌ها بایستی ضررهای ایران از خروج آمریکا از برجام را جبران بکنند، و هم‌چنین تهدیدات آیت‌الله خامنه‌ای در مورد از سر گیری غنی‌سازی اورانیوم و انتقاد او از کشورهای اروپایی، در راستای این واهمه حکومتیان از سرنوشت توافق هسته‌ای است.

اما کشورهای اروپایی باید چشمان خود را بر روی واقعیات باز کنند. زیرا حکومت فاسد و بیرحم ایران هرگز سیاست‌های خود را تغییر نخواهد داد. آن‌ها هرگز از حمایت از تروریسم بین‌المللی دست نخواهند کشید و به فعالیت‌های خود در خاورمیانه پایان نخواهند داد.

اروپایی‌ها به‌جای تلاش برای یافتن یک بسته پیشنهادی برای تشویق رهبران ایران به ماندن در توافق هسته‌ای، می‌بایستی از مردم ایران برای گذر از این حکومت استبدادی و ساختن کشوری دموکراتیک و خوشبخت و پیوستن آن به خانواده ملل جهانی پشتیبانی کنند.

 

رفتن به نوار ابزار