شبه نظامیان حشدالشعبی وارد سوریه شدند

شیخ رافع عكله الرجو، معاون رئیس مجلس عالی عشایر و قبایل سوری در گفتگو با خبرنگار آناتولی اعلام کرد: که نیروهای حشدالشعبی متشکل از شبه‌نظامیان شیعه در عراق وارد سوریه شده‌اند و با همکاری گروه تروریستی پ.ی.د/پ.ک.ک برخی روستا‌ها را تصرف کرده اند.

ادامه سخنان وی در این گفتگو به شرح زیر است:

– واحدهای حشدالشعبی تحت حمایت ایران که از نظر قانونی وابسته به دولت عراق است، از مرز سوریه عبور کرده و برای آن که قادر به پیشروی به سمت شهر دیرالزور باشند، روستاهای تل جاير، بواردی، عطشانه و تل صفوك را از پ.ک.ک تحویل گرفتند.

-این روستاها پیش‌تر از سوی داعش به پ.ی.د/پ.ک.ک تحویل داده شده بود. این وضعیت به وضوح نمایشی بر ضد مردم سوریه را نشان می دهد که توسط پ.ک.ک، داعش، رژیم اسد و حشدالشعبی به اجرا گذاشته شده است.

– منافع گروه مذهب‌گرای حشدالشعبی و پ.ک.ک که به عنوان متحد رژیم اسد از کوه قندیل پایین آمده و درصدد بهره‌برداری از وضعیت ناشی از انقلاب سوریه است، باهم ادغام شده اند.

-آنها تلاش دارند تا با همکاری داعش به امید مردم سوریه برای دستیابی به آزادی خود پایان دهند. علاوه بر این قصد دور نگه داشتن مردم سوریه از هویت اصلی خود با کوچاندن اجباری آنها را دارند”.

شایان ذکر است که فرماندهی کل نیروهای مسلح اقلیم کردستان عراق، روز گذشته طی بیانیه‌ای هشدار داده بود که عناصر حشدالشعبی توافق اربیل، بغداد و واشنگتن بر سر عملیات آزادسازی موصل را نقض می کنند.

رفتن به نوار ابزار