سی و هفت تروریست پ.ک.ک طی یک هفته اخیر از پای درآمدند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه طی اطلاعیه‌ای در رابطه با روند عملیات‌ علیه گروه تروریستی و تجزیه‌طلب پ.ک.ک در داخل و خارج از کشور اعلام کرد: در بازه زمانی 27-21 سپتامبر جاری 37 تروریست از پای درآمدند.

در اطلاعیه فوق همچنین ضمن تاکید بر ادامه بدون وقفه عملیات‌ ضد تروریستی نیروهای مسلح ترکیه آمده است:

«در این عملیات 20 تروریست پ.ک.ک در استان‌های شرناق، سیرت، آغری، دیاربکر و ماردین ترکیه و 17 تروریست دیگر نیز در شمال عراق از پای درآمدند.

نیروهای مسلح ترکیه در چارچوب این عملیات 10 قبضه تفنگ، یک قبضه راکت انداز آرپی‌جی-11، 4 قبضه سلاح ضد تانک، 750 کیلوگرم آمونیوم نیترات، 10 کیلو مواد منفجره جهت تولید بمب دست ساز و 22 بمب دست ساز متعلق به تروریست های پ.ک.ک را کشف و خنثی کردند. دو سرباز ارتش کشور در جریان این عملیات زخمی شدند.

در عملیات های مبارزه با قاچاق و فروش مواد مخدر در خط مرزی کشور که یکی از مهمترین منابع مالی گروه تروریستی پ.ک.ک به شمار می رود، 11 هزار و 100 بسته سیگار قاچاق، 400 کیلوگرم مواد مخدر و 30 دستگاه گوشی همراه کشف و ضبط شده است.»

– عملیات های نیروهای مسلح ترکیه در شمال سوریه

«شمار تروریست‌های پ.ک.ک/ی.پ.گ-داعش در شهر عفرین و حومه آن که از ابتدای عملیات شاخه زیتون تاکنون از پای درآمده اند، به 4 هزار 584 نفر رسید.

در چارچوب فعالیت‌های کشف و انهدام مین و بمب دست ساز در عفرین که در 18 مارس سال جاری تحت کنترل نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه درآمده است، 267 مین و 1402 بمب دست ساز کشف و منهدم شده است.

در چارچوب عملیات سپر فرات از تاریخ 24 اوت سال گذشته تاکنون، بیش از 2015 کیلومتر مربع در منطقه بین اعزاز و جرابلس در شمال سوریه از لوث وجود گروه های تروریستی داعش و پ.ک.ک/پ.ی.د پاکسازی شد.

همچنین از 18 ژوئن سال جاری تاکنون نیز پنجاه و دومین مرحله گشت‌زنی مشترک با نیروهای مسلح آمریکا در منطقه بین حوزه عملیاتی سپر فرات و منبج در شمال سوریه انجام شده است».

رفتن به نوارابزار