سیل در خوزستان؛ شمار بازداشت شدگان رو به افزایش است

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) در ادامه بازداشت‌های روزهای اخیر شهروندان عرب در اهواز، بامداد روز سه‌شنبه و شب گذشته ۶ تن از شهروندان این شهر بازداشت شدند. همچنین هویت یکی دیگر از شهروندان بازداشت شده در این شهر نیز احراز شد. روز شنبه در شهرستان کارون نیز یک شهروند بازداشت شده است. در این میان دو تن از بازداشت شدگان روز شنبه در حمیدیه آزاد شدند. طی روزهای گذشته ده‌ها تن از این شهروندان به شیوه مشابهی در مناطق مختلف استان خوزستان بازداشت شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شب چهارشنبه ۲۸ فروردین‌ماه ۹۸، چهار تن از شهروندان اهوازی توسط قرارگاه ابوالفضل العباس اهواز وابسته به سازمان اطلاعات سپاه در این شهر بازداشت شدند.

اسامی این افراد “حسن طرفی، عارف سواری، حسن ساعدی و شهاب صیاحی (بلاوی)” احراز شده است. گفته می‌شود این شهروندان اعضای موسسه فرهنگی نصر در شهر اهواز بوده‌اند که در ارتباط با تشکیل کمیته‌های مردمی برای امدادرسانی به سیل زدگان فعالیت می‌کردند.

همزمان یک شهروند آبادانی به نام “علی خنافره” نیز که در میان گروه‌های مردمی مشغول امدادرسانی در مناطق سیل زده بوده است به اداره اطلاعات آبادان احضار شده است.

همچنین بامداد روز سه‌شنبه ۲۷ فروردین‌ماه نیز دستکم دو شهروند در شهر اهواز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

هویت این شهروندان “عدنان موسوی، از اهالی کوی علوی اهواز و علی طرفی” احراز شده است.

همچنین در گزارشی دیگر در این استان، سجاد خضیری، ۲۳ ساله از اهالی کوی درویشیه شهرستان کارون نیز بامداد شنبه ۲۴ فروردین‌ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

از میان بازداشت شدگان روز یکشنبه ۲۵ فروردین‌ماه در ملاشیه اهواز هویت یک تن دیگر به‌نام “هاشم موسوی، ۵۰ ساله و از اهالی شیبان اهواز” احراز شده است.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار