سیل در خوزستان؛ افزایش تعداد بازداشت شدگان در شهر اهواز

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)  در ادامه بازداشت‌های روزهای اخیر شهروندان عرب در اهواز، بامداد روز گذشته دستکم سه شهروند دیگر در مناطق مختلف شهر اهواز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. طی روزهای گذشته نیز بیش از ۳۰ تن از این شهروندان به شیوه مشابهی در مناطق مختلف این شهر بازداشت شده بودند. همزمان هویت ۳ تن دیگر از شهروندان بازداشت شده در این شهر نیز احراز شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز جمعه ۲۵ فروردین‌ماه ۹۸، دستکم سه شهروند در مناطق مختلف شهر اهواز بازداشت شدند.

هویت این شهروندان “جعفر حیدری و یوسف حیدری از اهالی کوی صیاحی اهواز و هاشم هرموشی از روستای شبیشه اهواز” بوده است.

همچنین از میان بازداشت شدگان روز گذشته در ملاشیه اهواز هویت سه شهروند دیگر به نام‌های “رضا حزباوی، سجاد دیلمی و مهدی مروانی” احراز شده است.

روز یکشنبه ۲۵ فروردین‌ماه ۹۸، دستکم ۲۵ تن از شهروندان عرب در ملاشیه اهواز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.

پیش از این، اسامی ۲۰ تن از این افراد “رسول فرطوسی، ابراهیم بدوی، امین سیلاوی، علی موسوی (الیوگدیمی)، حسن بیت اسحاق، عماد حیدری، علی ناصری، حاتم دحیمی، احمد بدوی، حسین حمودی، مهدی شریفی، قاسم تمیمی ، عارف صرخی، فؤاد بدوی، کاظم مروانی، محسن زویدات، حبیب کروشات، مسعود حریزاوی، ناجی السواری (معلم) و حیدر سیلاوی” احراز هویت شده بود.

احراز هویت سایر بازداشت شدگان کماکان توسط هرانا در حال بررسی است.

کریم دحیمی، مدافع حقوق بشر که در حوزه عرب‌های ایران فعال است، در گفت‌وگو با گزارشگر هرانا در این رابطه گفته بود: “مامورین اطلاعات سپاه بامداد امروز به منزل مجید صرخی واقع در ملاشیه اهواز حمله ور شده و این افراد را که پس از استحکام سیل بند، جهت استراحت و آماده سازی مواد غذایی جمع آوری شده برای توزیع بین سیل زدگان در محل حاضر بودند بازداشت کرده و به مکان نامعلومی منتقل کردند”.

به گفته آقای دحیمی، نیروهای سپاه پس از بازداشت این افراد کلیه مواد غذایی و کمک های مردمی جمع آوری شده را نیز مصادره کرده و با خود برده‌اند.

در اقدامی مشابه، روز گذشته در شهر حمیدیه اهواز نیز نیروهای امنیتی تعدادی از شهروندان را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند. در این اقدام نیز کمک‌های مردمی جمع آوری شده توسط این امدادرسانان توسط نیروهای امنیتی مصادره شده است.

Comments: 0

رفتن به نوارابزار