سیل آذربایجان و زلزله کرمانشاه در لیست بدترین فجایع ۲۰۱۷ جهان

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) زلزله در کرمانشاه و سیل در آذربایجان ایران در لیست بدترین فجایع و بلایای سال ۲۰۱۷ میلادی جهان قرار گرفت.

به نقل از اسپوتنیک، این دو حادثه در لیست ۱۹ فاجعه سال ۲۰۱۷ میلادی قرار گرفته است. سیل در آذربایجان در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ به وقوع پیوست که در آن ۴۸ نفر جان خود را از دست دادند، منازل صدها نفر ویران شد و خسارات فراوانی به منازل و زمین های زراعی وارد شد. این سیل بی سابقه ترین در ۱۵ سال اخیر ایران بوده است. در دیگر حادثه در زلزله کرمانشاه در غرب ایران بیش از ۶۰۰ نفر جان خود را از دست دادند و بیش از ۵۰۰۰ نفر نیز مصدوم شده و خسارات فراوانی به منازل وارد شد و هزاران نفر از منازل آواره شدند.

در این لیست دیگر فجایع عبارتند از: آتش سوزی شدید در جنگلهای کالیفرنیا، آتش سوزی در مکزیک، باران شدید در بالی اندونزی، آتش سوزی در جنگل های اسپانیا، برف شدید در سوچی روسیه، تگرگ های به اندازه تخم مرغ در امریکا، خشکی دریاچه ”ها” در گواتمالا، خشکسالی در سومالی، رانش زمین در امریکا، رانش زمین در کلمبیا، زلزله در کره جنوبی، سیل در چین، سیل در پرو، سیل در مالزی، طوفان در کالیفرنیا، طوفان در اسکاتلند، و طوفان در مسکو.