سیلاب در ایران 3 هزار تن ماهی را تلف کرد

حسین‌علی عبدالحی، ‌معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران در سفر به استان چهارمحال و بختیاری اعلام کرد: سه هزار تن ماهی سردابی بر اثر بارش‌های سیل آسا در استخرهای پرورش ماهی کشور تلف شدند.

‌به گزارش «ایسنا»، وی در ادامه این میزان خسارت را بیش از چهار هزار میلیارد ریال برآورد کرده و گفت: بخش عمده خسارت‌ها در استان‌های لرستان و چهارمحال و بختیاری است.

معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران، به منظور بررسی مشکلات بهره‌برداران پرورش ماهی در قفس و خسارت سیلاب در مزارع پرورش ماهی به چهارمحال و بختیاری سفر کرده است.

پیش از این نیز سیدمحمد موسوی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی ایران گفته بود: سیلاب باعث خسارت به زمین‌های کشاورزی در 16 استان شده که تا امروز (6 آوریل) در مجموع 6 هزار و 166 میلیارد تومان (حدود 500 میلیون دلار) به بخش خسارت وارد شده که 80 درصد آن مربوط به استان‌های گلستان، مازندران، لرستان و خوزستان است.

گفتنی است بارش بی‌سابقه دو هفته اخیر در ایران باعث وقوع سیل در 400 روستا و شهر شده است. در 15 استان ایران 141 رودخانه طغیان کرده و 2199 جاده روستایی نیز از بین رفته است. تاکنون بیش از 70 تن بر اثر این حادثه جان باخته و‌ صدها نفر دیگر نیز مصدوم شده‌اند.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار