سپاه مدعی “انهدام شبکه ترویج سبک زندگی غربی” همدان شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)روابط عمومی سپاه انصار الحسین استان همدان واقغ در جنوب آذربایجان مدعی “انهدام شبکه ترویج سبک زندگی غربی” در یک دورهمی بانوان همدانی شد. ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، امروز یکشنبه ۶ مردادماه ۱۳۹۸، مدعی “انهدام شبکه ترویج سبک زندگی غربی” در یک دورهمی بانوان همدانی شد.

این قرارگاه سپاه پاسداران، هدف خود از عملیات بازداشت این شهروندان را “مبارزه با هجمه فرهنگی دشمنان نظام در مخالفت با حجاب، ترویج سبک زندگی غربی و موج سازی رسانه‌ای” اعلام کرده است.

تا لحظه تنظیم این گزارش، جزئیات بیشتری در رابطه با هویت یا دلیل بازداشت این شهروندان منتشر نشده است.

بر اساس داده های ۳۹۰۸ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۳۹۷ (اول فروردین ۱۳۹۷ تا ۲۸ اسفند ۱۳۹۷) حداقل ۲۳۳ شهروند دیگر نیز صرف انتخاب سبک زندگی و شرکت در مهمانی‌های خصوصی در شهرهای مختلف ایران بازداشت شدند.

حسن روحانی، رییس جمهور ایران در اوایل سال ۱۳۹۵ گفته بود: «حق نداریم در زندگی خصوصی و عمومی مردم دخالت کنیم.» او همچنین گفته بود: «آزادی مردم با آیین نامه و سلیقه افراد و برخی دستگاه‌ها نمی تواند محدود شود و آزادی مردم به غیر از قانون با هیچ چیز دیگری محدود نمی شود و حتی دولت و قوه قضاییه هم نمی توانند مردم را محدود کنند و فقط قانون می تواند چارچوب‌هایی در این زمینه داشته باشد.»

لازم به ذکر است که ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

رفتن به نوار ابزار