سه نیروی امنیتی ایران در غرب آذربایجان به دست تروریستها کشته شدند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) دست کم سه تن از نیروهای امنیتی ایران در یک درگیری در پیرانشهر با گروه تروریستی حزب دموکرات کردستان کشته شده‌اند.

رئیس پلیس آذربایجان غربی کشته شدن عضوی از نیروهای انتظامی پیرانشهر را رد کرده است اما سپاه پاسداران انقلاب ایران این سه نفر را “سربازان گمنام امام زمان” معرفی کرده است، که معمولا عنوانی برای اعضای وزارت اطلاعات است. سپاه می‌گوید آنها در درگیری با عوامل “ضدانقلاب” کشته شدند. در بیانیه قرارگاه حمزه نیروی زمینی سپاه اشاره‌ای به دلیل درگیری نشده است. همزمان گروه تروریستی حزب دموکرات کردستان ایران اعلام کرده است که شش نفر از نیروهای سپاه را در درگیری در پیرانشهر کشته است.

در عین حالی که قرارگاه حمزه نیروی زمینی سپاه و همچنین حزب دموکرات کردستان ایران درگیری و کشته شدن چند نیروی امنیتی را تایید کرده‌اند، ناصر اصلانی، فرمانده انتظامی آذربایجان غربی، کشته شدن عضوی از این نیروها در پیرانشهر را رد کرده است. اصلانی گفته است: “موضوع درگیری و شهید و زخمی شدن عوامل انتظامی شهرستان پیرانشهر را تکذیب کرده و لازم می دانم از تمام مردم، نیروهای نظامی، انتظامی، اطلاعاتی و بسیج که در حفظ امنیت اهتمام ویژه داشتند تشکر کنم.” اما منابع محلی در غرب آذربایجان این افراد را سه نفر اعلام کرده اند که دو تن اهل اورمیه و دیگری از شهرستان نقده (سولدوز) است که هویت نفر آخر ”محمد کاشفی” اعلام شده است.

این منابع محلی به نقل از یک مقام امنیتی که نامش اعلام نشده است، نوشته اند که در این در گیری یک نفر از تروریستها دستگیر و چند نفر دیگر زخمی شده اند. به گفته این منابع این گروه تروریستی برای تداوم بخشی به تظاهرات اخیر ماموریت انفجار داشته است. این منابع همچنین نوشته اند که اعضای گروه تروریستی پس از رصد و حین دستگیری یک زن روستایی را سپر قرار داده و به ماموران امنیتی شلیک می کنند. این مقام امنیتی همچنین گفته است که در روزهای اخیر سه تیم تروریستی در غرب کشور شناسایی و دستگیر شده اند.

نیروهای نظامی و امنیتی ایران هر از گاهی در مناطق مرزی با گروه‌های تروریستی کردی درگیری‌هایی دارند. این گروههای تروریستی که خود را مبارزان حقوق کردها می نامند، مبارزه خود را نه در کردستان که اغلب در غرب آذربایجان انجام می دهند و هدفشان سرزمین گشایی برای گروههای افراطی کردی است.

رفتن به نوار ابزار