سفر نوروزی مجتبی خامنه ای به انگلستان

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، مجتبی خامنه‌ای فرزند آیت الله علی حسینی خامنه ای در ایام عید نوروز به بریتانیا سفر کرده است.

منابع غیر رسمی خبر می دهند که مجتبی خامنه ای با تعدادی از افراد خانواده  و با همراهی گروهی از نزدیکان و گارد شخصی خود، روز 6 فرودین وارد لندن شده است.

پیشتر رسانه ها خبر داده بودند که درمان ناباروری مجتبی خامنه ای با هزینه‌ای هنگفت در لندن پایتخت بریتانیا برطرف شده است و با صرف یک میلیون پوند وی صاحب فرزندی شده است.

پیش از این در یکی از گزارش‌های سفارت آمریکا در لندن که توسط سایت افشاگر ویکی‌لیکس منتشر شده بود، گفته شده بود که مجتبی خامنه‌ای چهار بار برای درمان ناباروری خود به لندن سفر کرده بود.

همچنین فهیمه دری، همسر سعید امامی پیشتر در مصاحبه با مرکز اسناد انقلاب اسلامی ایران گفته بود:سعید امامی خانواده آقای خامنه ای را برای به لندن کاری برده بود و دو ماه تمام با این خانواده در لندن زندگی کرده بود.

سعید امامی مقام ارشد اطلاعاتی ایران بود که به اتهام دخالت در قتل‌های زنجیره‌ای در اواخر دهه 1370  بصورت مشکوک در بازداشتگاه درگذشت.

در جریان اعتراضات پس از انتخابات جنجالی سال 1388 در ایران شعارهای تندی علیه مجتبی خامنه‌ای سر داده شد.

برخی از مخالفان رهبر ایران، مجتبی خامنه‌ای را به دست داشتن در سرکوب‌ها و همچنین اعمال نفوذ سیاسی و اقتصادی در ایران متهم می‌کنند.