سرکردگان پ.ی.د٬ روسیه و آمریکا را متهم به خیانت و تهدید به انتقام میکنند


به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، آلدار خلیل سرکرده گروه تروریستی به اصطلاح “جامعه دموکرات کرد” گفته است: روسیه به کردها خیانت کرد و حریم هوایی عفرین را به عنوان جولانگاهی برای جنگنده‌های ترکیه باز گذاشت و نظام سوریه نیز هیچ اقدامی نخواهد کرد، بلکه منتظر سقوط عفرین به دست ترک‌هاست.

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، این تروریست روز جمعه در گفت‌وگویی با خبرگزاری آلمان (د.پ.آ) اظهار کرد، روابط کردها با روسیه پرتنش و ناپایدار است.

وی همچنین گفت: روسیه به ما خیانت کرد.

آلدار خلیل همچنین درباره رابطه کردهای سوریه با آمریکا که بسیاری از رهبران کرد منتقد آن هستند و می‌گویند که آمریکا کردها را در مقابله با ترکیه تنها گذاشته است.

تروریستهای پ.ی.د/ ی.پ./ پ.ک.ک که همسو با یکدیگر حرکت می کنند در اظهرات و بیانیه های متعددی تلویحا دو کشور روسیه و آمریکا را به اتهام خیانت به کردها تعدید به انتقام کرده اند.

آلدار خلیل نسبت به گفته‌های رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه پیرامون گسترش عملیات‌ نظامی ترکیه در عفرین و رسیدن آن به مرزهای عراق انتقاد کرد.

ترکیه در بیستم ژانویه جاری عملیات نظامی “شاخه زیتون” را علیه گروه‌های کردی که آنها را گروه تروریستی می‌داند، به راه انداخت.