سردار محمدی اقوام و عشایر را وفادار به ولایت دانست/ فعالان اقوام و عشایر در زندان هستند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) سردار پاشا محمدی رئیس سازمان بسیج عشایر ایران در گفتگو با میزان٬ با اشاره به تعدد قومیت‌ها در جمهوری اسلامی ایران و با بیان اینکه نمود این تعدد قومیت‌ها در جامعه عشایری و روستایی کشور، تجلی بیشتری دارد، اظهار کرد: سران اقوام و عشایر ایرانی همواره جزو یاران وفادار به ولایت و رهبری و نظام اسلامی بودند و هستند.

وی با بیان اینکه دشمن از طریق ایجاد اختلاف میان قومیت‌ها و همچنین اهل تسنن و اهل تشیع، می‌خواهد از این تعدد و تنوع قومی ما سوءاستفاده کند، گفت: آن‌ها برای نیل به این هدف‌شان، سرمایه‌گذاری‌های عظیمی را در حوزه‌های فکری، فرهنگی و پولی انجام داده‌اند.

رئیس سازمان بسیج عشایر کشور با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی دشمن در ناآرامی‌های اخیر، کوبیدن بر طبل اختلاف میان اقوام و قومیت‌های کشور به بهانه بحث معیشت و محرومیت بود، گفت: در ماجرای اخیر، سران اقوام و عشایر ایران با بیداری و هوشیاری کامل، در زمان لازم برای دفاع از نظام جمهوری اسلامی ایران در صحنه حاضر شدند.

ایران کشوری ۸۰ میلیونی و سرزمینی کثیرالمله٬ کثیرالمذهب و کثیرالدینی است که از اقوام٬ مذاهب و ادیان متعددی برخوردار می باشد. در ایران بترتیب ترکها (آذربایجانیها٬ ترکمنها٬ قشقائیها٬ افشارهای خراسان٬ خلجها٬ قزاقها…)٬ فارسها٬ عربها٬ لورها (بختیاریها٬ لکها…) کردها( کرمانجي،گوراني٬ مکري، سنندجي، سوراني…)٬ مازنیها٬ گیلها٬تاتها٫ تالشها٬ گالشها٬ ارامنه٬ آسوریها٬… و مذاهب شیعه٬ سنی (شافعی٬ حنفی٬ حنبلی)٬ دراویش و اهل حق٬ بهائیان و ادیان مسیحی (کاتولیک رومی، پروتستان، ارتدکس٬ انگلیکان…)٬ زرتشتی٬ یهودی٬ صابئی … و همچنین ناخداباوران زندگی می کنند.
در ایران بسیاری از فعالان اقوام و عشایر به دلیل دقاع از حقوق قومی خود و انتقاد از اقدامات جمهوری اسلامی ایران تحت فشار شدیدی قرار دارند و بسیاری از انها طعم تلخ بازداشت و شکنجه و محرومیتهای اجتماعی را چشیده اند.

 

رفتن به نوارابزار