سخنگوی سازمان اتمی تلویحا سخنان ترامپ در نقض روح برجام توسط ایران را تایید کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران در سخنانی که به نوعی تاییدکننده ادعاهای دونالد ترامپ درباره نقض روح برجام است، می گوید که حتی پیش از خروج امریکا از برجام نیز این کشور غنی سازی با ظرفیت 190 هزار سو انجام می داده است.

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران در گفتگو با  شبستان در مورد دستور رهبر ایران به منظور رساندن فعالیت هسته‌ای ایران به ظرفیت 190 هزار سو غنی سازی اورانیوم و اینکه چرا پیش از خروج آمریکا از برجام ایران چنین اقدامی که در چهارچوب است را انجام نمی داد، گفت: این اقدام در سال های اجرای برجام هم انجام می شده و ما فقط اطلاع رسانی انجام ندادیم.

وی با بیان اینکه دستور خامنه ای را از مدت ها قبل که گفت ظرفیت سازی غنی سازی به 190 هزار سو افزایش یابد انجام داده ایم، افزود: بخش هایی از این اقدامات را به نمایش گذاشته ایم و می توانستیم هنوز هم در این مورد اطلاع رسانی انجام ندهیم.

دونالد ترامپ و برخی از مقامات تندرو امریکا پیشتر بارها بر اینکه برجام برنامه هسته ای ایران را کنترل نکرده است و حتی سبب پیشرفت آن نیز شده است، تاکید کرده بودند. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل نیز بارها تاکید کرده است که برجام سبب خواهد شد که ایران به ساخت بمب اتمی نزدیکتر شود.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران گفته است که ظرفیت غنی سازی ایران بسیار بیشتر از آن چیزی است که دیگران خبر دارند و تاکید کرده است که به محض اینکه خامنه ای دستور دهد خارج از برجام باشیم قطعا شرایط تغییر خواهد کرد.

رفتن به نوار ابزار