زخمی شدن جوان قصرقندی در اثر تیراندازی ماموران 

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،  به نقل از خبرگزاری هرانا٬ روز گذشته، یک جوان قصرقندی که چند کیسه بار برنج به همراه داشت در اثر تیراندازی مستقیم ماموران انتظامی پاسگاه ساربوگ زخمی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، “عبدالواحد رئیسی” فرزند فقیر داد، ظهر روز گذشته ۸ فروردین ۱۳۹۷، در اثر اصابت گلوله ماموران انتظامی پاسگاه ساربوگ زخمی و به بخش فوریت‌های پزشکی بیمارستان نیک‌شهر اعزام شد.

یک منبع آگاه در این باره گفته است: “عبدالواحد رئیسی ۱۰ گونی برنج داشت و ماموران پاسگاه ساربوگ قصرقند از فاصله نزدیک به سمتش تیراندازی کردند و تیر به پاهایش اصابت کرد”.

وی افزود: “به خاطر خونریزی شدید حالش وخیم شده و اکنون در بخش آی سی یو بیمارستان نیک‌شهر بستری است”.

این بخش در ۱۶ کیلومتری شهرستان قصرقند استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

گفتنی است که بر اساس داده های ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سالی که گذشت (اول فروردین ۱۳۹۶ تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۶) در کنار افرادی که هویت آنان به عنوان کولبر روشن شده، ۲۲۴ شهروند هدف تیراندازی نیروهای انتظامی و مرزبانی قرار گرفته‌اند.

در کنار قتل‌هایی که بصورت مشخص بر اثر تیراندازی نیروهای انتظامی صورت گرفت، دست کم ۱۰ شهروند به واسطه انفجار مین در مناطق مختلف کشور جان خود را از دست دادند همینطور ۵۳ تن دیگر زخمی شدند. عمده این مین‌ها بازمانده از زمان جنگ است که دولت ایران مسئولیت مشخصی در خنثی کردن آنان یا محصور کردن مناطق آلوده به هدف ایجاد امنیت شهروندان و حفظ جان آنان را دارد.

رفتن به نوار ابزار