رییس سازمان مالیات: ۷ شرکت ۳۰ هزار خودرو وارد کرده و ۸۶۰ میلیارد فرار مالیاتی دارد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) رییس سازمان مالیاتی ایران در یک افشاگری در یک برنامه تلویزیونی می گوید که دلالان ارز با استفاده از نام یک شخص فوت شده در سال ۹۲، در سال ۹۴ خرید و فروش ارز داشته اند.

سیدکمال تقوی نژاد، رییس سازمان مالیاتی ایران در برنامه زنده تلویزیونی از شبکه ۳ ایران علاوه بر این می گوید که ماموران مالیاتی در خوزستان ۷ شرکت را پیدا کرده اند که در تهران و خوزستان ۳۰ هزار خودرو وارد کرده است و ۸۶۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی داشته است. تقوی نژاد در ادامه از شناسایی ۳۰۴۹ معدی بانکی صحبت می کند که ۶۳۰۰ میلیارد تومان از آنها مالیات مطالبه شده است. او می گوید وقتی برای شناسایی و مطالبه مالیات در این مورد اقدام کردیم به شدت به ما فشار آوردند که این کار را نکنیم چون ”اینها نفوذ دارند”.

رییس سازمان نالیاتی ایران همچنین در جای دیگری از سخنانش می گوید که یک خانواده نزدیک به ۲۰ شرکت صرافی به نام خود دارد که پرونده ایشان را در مکانی ”که نمی توانم اسمش را بگویم” مخفی کرده اند. او می گوید که زمانی که ما آنها را شناسایی و برای اعمال قانون با پلیس وارد شدیم، آنها پرونده ها را در مقابل ماموران پلیس به آتش کشیدند و هنگام تلاش ماموران برای خاموش کردن پرونده ها دست مامورین سوخته است.