ریئس امنیت ملی افغانستان وارد آنکارا شد

معصوم استانکزی٬  ریئس امنیت ملی افغانستان در یک سفر رسمی وارد آنکارا پایتخت ترکیه شده است. هدف از این سفر دیدار با مقامات رسمی ترکیه خوانده شده اما منابع نزدیک به ژنرال عبدالرشید   دوستم معاون اول ریاست جمهوری افغانستان در گفتگو با خبرگزاری میکروفون نیوز گفت: معصوم استانکزی با ژنرال دوستم که در آنکارا به سر میبرد هم دیدار خواهد کرد.

سفر ریئس امنیت ملی افغانستان به آنکارا چند روز پس از آن صورت میگیرد که ژنرال دوستم معاون اول ریاست جمهوری و رهبر جنبش ملی اسلامی افغانستان با شماری از مقامات ارشد دولت و سران احزاب مهم سیاسی این کشور تشکیل ائتلاف جدید سیاسی را اعلام کرد.

ائتلاف تازه ،محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی و رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان، عطا محمد نور والی بلخ و ریس اجرایی حزب جمعیت اسلامی، صلاح الدین ربانی وزیر خارجه دولت افغانستان و سرپرست حزب جمعیت اسلامی افغانستان و احمد ضیا مسعود معاون پیشن ریاست جمهوری این کشور را کنار هم قرار داده است.

در اعلامیه ای که چند روز پیش از سوی ائتلاف منتشر شد آمده است که ” ائتلاف در مخالفت با سیاست فشار و انزوای دولت، جلوگیری از بحران سیاسی و بازگرداندن اعتماد مردم به حکومت ایجاد شده است.”
هنوز جزییاتی از مسایل مورد بحث در دیدار میان ژنرال دوستم و معصوم استانکزی در دست نیست اما گفته شده بررسی تحولات اخیر سیاسی و ایجاد ائتلاف تازه از موضوعات اصلی مورد بحث در این دیدار باشد.

رفتن به نوار ابزار