رژیم اسد از گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د حمایت می‌کند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)، براساس اطلاعاتی که خبرگزاری آناتولی از منابع خبری موثق خود در مرکز استان حلب سوریه به دست آورده، رژیم اسد امکان انتقال نیروهای گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د از محله شیخ مقصود در مرکز حلب به عفرین با استفاده از اتوبانی که در کنترل این رژیم قرار دارد را فراهم ساخته است.

رژیم اسد به گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د اجازه داده تا برای انتقال نیروها و خودروهای حامل مهمات از اتوبان «نبل و زهرا» که مرکز حلب را به عفرین وصل می‌کند، استفاده کند.

گفتنی است ارتش ترکیه ساعت 17:00 به وقت محلی شنبه 20 ژانویه 2018 عملیات شاخه زیتون را به منظور نابودی تروریست‌های پ.ک.ک/ ک.ج.ک/ پ.ی.د- ی.پ.گ و داعش در منطقه عفرین در شمال غرب سوریه و نجات مردم دوست و برادر این مناطق از ظلم و ستم تروریست‌ها آغاز کرده است.

ژنرال خلوصی آکار، رئیس ستاد کل ارتش ترکیه با بیان اینکه عملیات شاخه زیتون با استناد به حق مشروع ترکیه برای دفاع از خود براساس قوانین بین المللی، قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره مبارزه با تروریسم و ماده 51 منشور سازمان ملل متحد مبنی بر حق دفاع مشروع و همچنین در چارچوب احترام به تمامیت ارضی سوریه آغاز شده است، در این باره گفته: “به منظور آسیب نرسیدن به غیرنظامیان و افراد بی‌گناه دقت و حساسیت لازم را به خرج خواهیم داد”.