روسیه و ایران، به دنبال قتل عام در ادلب

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) ترکیه در نشست تهران خواستار برقراری آتش بس در ادلب شد اما روسیه و ایران بر تصرف کامل ادلب تاکید کردند. گزارش‌ها از آمادگی ارتش سوریه برای حمله به ادلب حکایت دارد. سازمان ملل نسبت به بروز یک فاجعه انسانی هشدار داده است.

نشست یک روزه روسای جمهوری ایران، روسیه و ترکیه در تهران با انتشار یک بیانیه مشترک پایان یافت و با وجود مخالفت ایران و روسیه با پیشنهاد ترکیه برای اعلام آتش بس در ادلب، هر سه کشور بر همکاری و رایزنی‌های خود در باره سوریه تاکید کردند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در این نشست رسما خواستار تصرف کامل منطقه ادلب از دست مخالفین شد و گفت:«وظیفه اصلی و عاجل ما در شرایط کنونی راندن نیروهای تروریست از منطقه ادلب است. حضور تروریست‌ها در این منطقه تهدیدی است مستقیم برای شهروندان سوریه و همچنین برای ساکنان سراسر منطقه.»

ولادیمیر پوتین، همراه با حسن روحانی و رجب طیب اردوغان بر روند تنش‌زدایی در سوریه و ایجاد ثبات در این کشور تاکید وکرد. پوتین ضمن تاکید بر ادامه مبارزه برای آزادسازی کامل منطقه ادلب گفت: « باید امکان آشتی با آن دسته از نیروهایی که برای گفت‌وگو آمادگی دارند نیز در نظر گرفته شود.»

گفته می‌شود ده‌ها هزار شورشی در این شهر سه میلیونی مستقر شده‌اند.

رفتن به نوارابزار