روسیه عامل حمله سایبری به المپیک زمستانی کره جنوبی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، مقامات آمریکایی اعلام کرده اند روسیه به مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی کره جنوبی حمله سایبری کرده است.

رونامه واشنگتن پست به نقل از مقامات آمریکایی در این رابطه گزارش داده است:”در  اوایل فوریه جاسوسان سازمان GRU روسیه به حدود 300 رایانه مرتبط با المپیک زمستانی کره جنوبی نفوذ کردند. آنها در روز افتتاحیه المپیک زمستانی (9 فوریه) یک بدافزار جدید وارد سیستم ها کردند. آنها سعی کردند تقصیر این حمله سایبری را به گردن کره شمالی بیندازند و برای این منظور از آدرس های اینترنتی کره شمالی و تاکتیک های دیگر استفاده کرده اند.هنوز مشخص نیست آیا روسیه به طور مستقیم مسئول اختلالات در مراسم افتتاحیه المپیک است یا خیر.”
گفته می شود در مراسم افتتاحیه کره جنوبی سیستم های اینترنتی دچار اختلال شد و حتی برخی از مهمانان نتوانستند بلیت های ورود خود را پرینت بگیرند.
ممانعت از حضور ورزشکاران روسیه در این المپیک علت این حمله سایبری اعلام شده است.
کمیته بین‌المللی المپیک پس از ماه‌ها بحث و مشورت تصمیم به محروم کردن روسیه از شرکت در رقابت‌های المپیک زمستانی سال 2018 گرفته بود. علت اتخاذ این تصمیم دوپینگ گسترده ورزشکاران روسی در المپیک زمستانی 2014 سوچی اعلام شده است.
رفتن به نوارابزار