روستای «علی بسکی» عفرین از لوث تروریست‌ها پاکسازی شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، براساس اطلاعات به دست آمده از منابع محلی توسط خبرگزاری آناتولی، در هشتمین روز از عملیات شاخه زیتون که توسط نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه در عفرین انجام می شود، روستای «علی بسکی» در ناحیه راجو در شمالی غربی شهر عفرین از لوث تروریست های پ.ک.ک/پ.ی.د پاکسازی شد.

همچنین منطقه 740 ناحیه راجو و یک کمپ آموزشی تروریست ها نیز به کنترل نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد درآمده است.

بیش از ده تروریست نیز در این عملیات از پای در آمده است.

پیش از این نیز در چارچوب عملیات شاخه زیتون که از روز بیستم ژانویه آغاز شده است، روستاهای اده منلی، های اوغلو، عمر اوشاکی، مرسو، شیخ عبید، قره منلی، بالی ،قورنه، محمود اوباسی و خفتر و همچنین تپه تل سوریه از تروریست ها پاکسازی شده اند.

– ترکیه حق دفاع مشروع از خود را دارد 

ستاد کل ارتش ترکیه نیزدر اولین روز آغاز عملیات شاخه زیتون، طی اطلاعیه ای اعلام کرده: “این عملیات طبق نقشه پیش می رود. انهدام مواضع شناسایی شده از راه زمین و هوا ادامه دارد. در این عملیات، تنها تروریست ها و مواضع آنها از جمله پناهگاه ها، مهمات و جنگ افزارها هدف قرار گرفته و تدابیر و حساسیت لازم جهت نرسیدن آسیب به غیرنظامیان اتخاذ شده است. عملیات شاخه زیتون بر اساس حق دفاع مشروع بین المللی، قطعنامه‌های مبارزه با ترورریسم 1624 (2005)، 2170 (2014) و 2178 (2014) شورای امنیت و ماده 51 منشور سازمان ملل با احترام به حفظ تمامیت ارضی سوریه انجام می شود”.

گفتنی است رژیم اسد در جولای 2012 بدون درگیری کنترل عفرین را به گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د سپرد. بدین ترتیب عفرین به یکی از بزرگترین مراکز تروریستی تبدیل شده است.

نزدیک به یک چهارم خاک سوریه و 65 درصد خط مرزی این کشور با ترکیه در اشغال این گروه تروریستی قرار دارد.

رفتن به نوارابزار