روزنامه جمهوری اسلامی منشاء تظاهرات اخیر را دوستان نادان دانست

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،روزنامه جمهوری اسلامی از روزنامه های کثیرالانتشار مطلبی انتقادی در رابطه با حوادث و تظاهرات روزهای جاری در ایران انتشار داده است.

این روزنامه از شکل گیری و دسته بندی مردم به خوب و بد در بدنه جامعه ایرانی خبر داده است.

این نوشته با عنوان و به شرح زیر در این روزنامه چاپ شده است:

“انتقاد از خودی ها و دوستان نادان در پیدایش ناآرامی های اخیر

در جریان حوادث اخیر کشور متاسفانه نقش دوستان نادان و خودی‌ها، بسیار پررنگ‌تر از گذشته دیده می‌شود که با خطاهای خود بهانه و زمینه برای فتنه گری را به وجود آوردند.

*سیاست زدگی و رقابت‌های زننده این عرصه که منجر به گسترش شکاف بین نخبگان کشور گردید و حاصل آن کناره‌گیری و انزوای انقلابی‌ها و دلسوزان کشور و میدان‌داری افرادی شد که برای تضعیف نظام هر کاری می‌توانستند کردند و آزار دهنده‌ترین مظاهر آن برای مردم، فسادهای بی‌سابقه مالی و اختلاس‌های کلان از بیت المال بود که هم بنیه اقتصادی کشور را ضعیف کرد و هم موجب گسترش فقر و تورم و گرانی بی‌سابقه و افزایش فاصله طبقاتی گردید. این، منشا بازی تمام عیار در زمین دشمن بود و متاسفانه سکوت بازیگران پشت صحنه نیز بر این بی‌اعتمادی و آزردگی مردم افزود، ماجرایی که هنوز ادامه دارد و هیچ کس راه حلی ارائه نمی‌دهد.

* تقسیم کردن ملت به مردم خوب و مردم بد. این بازی خطرناک پس از انتخابات اخیر ریاست جمهوری هم ادامه یافت و افرادی از رای حلال و حرام و امثال آن سخن گفتند که توهین آشکاری بود به بیش از 24 میلیون نفر از همین مردم خوب و با شعور. اصولا تا وقتی این تفکر در برخی اذهان وجود دارد که گویا مردم عناصر بی‌اراده و ساده لوحی هستند که به آسانی فریب دشمنان را می‌خورند، این راه به بیراهه می‌رود. آن وقت همین مردم در مناسبت‌هایی مثل راه پیمایی 22 بهمن و امثال آن، حماسه ساز و هوشمند و همیشه در صحنه لقب می‌گیرند.”