روزنامه اعتماد: روحانی و جهانگیری خزانه ارزی کشور را خالی کردند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)، روزنامه اصلاح طلب اعتماد که مدیر مسئول آن در حاشیه استیضاح وزیر اقتصاد گفته بود، باید به جای کرباسیان، جهانگیری و روحانی را استیضاح میشدند، طی یادداشتی از خالی شدن خزانه توسط جهانگیری و روحانی انتقاد کرده است.

وقتي آقاي روحاني در برنامه زنده تلويزيوني… اعلام كردند تجار و وارد‌كنندگان، ناراحت تامين ارز مورد‌نياز خود نباشيد و زماني كه معاون اول رييس‌جمهور نمي‌دانم با كدام حساب و كتاب نرخ دلار را ٤٢٠٠ تومان اعلام كردند، معلوم بود كه فرصت‌طلبان به دنبال خالي كردن خزانه ارزي خواهند بود.

همه شدند وارد‌كننده آنهم وارد‌كننده كالاهاي لوكس و نه مايحتاج عمومي در شرايط خاص و ويژه، افرادي به‌سرعت وارد كار شدند و ظرف مدتي اندك شركتي به ثبت رساندند؛ يكي از آنها بيش از ٣٥ ميليون يورو ارز دريافت كرد و با اين ارز ان‌شاء‌الله كه موبايل وارد كردند اما به چه قيمتي فروختند؟ اين‌گونه چوب حراج ذخاير ارزي زده شد.”

موضوع فروش سكه هم قصه پرغصه ديگري است كه بيش از ٦٠ تن ذخاير طلاي كشور را ذوب كرديم و با ضرب سكه بهار آزادي بر ثروت ثروتمندان افزوديم.

معلوم و مشخص بود كه درخواست همگاني از مردم براي واردات هر‌چه دلخواه‌شان بود و نام‌نويسي براي خريد سكه به هر ميزان و سقف نمي‌تواند پشتوانه علمي، اقتصادي براي كنترل بازار داشته باشد.”.

رفتن به نوار ابزار