روزانه حداقل 24 نفر یمنی در اثر وبا می‌میرند

موسسه خیریه «آکسفام» انگلیس طی بیانیه‌ای با اشاره به تشدید خطر ابتلا به بیماری وبا و احتمال افزایش آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری در یمن، اعلام کرد: تقریبا در هر ساعت یک نفر به دلیل ابتلا به بیماری وبا جان خود را از دست می دهد.

در این بیانیه همچنین آمده است:

-شیوع این بیماری به دنبال گسترش درگیری‌های داخلی یمن که به بخش بهداشت و سیستم‌های آب و فاضلاب این کشور آسیب می رساند، طی 2 سال اخیر پدید آمده و ادامه یافته است.

-همچنین این درگیری‌ها موجب محدودیت فعالیت‌های وارداتی یمن شده و هزاران نفر را در آستانه گرسنگی شدید قرار داده است.

-کشورها و سازمان‌های با درآمد بالا را به ارائه کمک بشردوستانه 1.2 میلیون دلاری که در کمپین حمایت از یمن در ژنو وعده ارائه آن را داده بودند، فرا می خوانیم.

-درمان بیماری وبا آسان است، ولی ادامه درگیری‌ها آن را دشوار می سازد و اگر این وضعیت در اسرع‌وقت تحت کنترل در نیاید، یکی از وحشتناک‌ترین حوادث قرن به وقوع خواهد پیوست.

گفتنی است که بر اساس گزارش اخیر سازمان بهداشت جهانی، از 27 آوریل امسال که شیوع بیماری وبا در یمن اعلام شد، تا کنون 101 هزار و 800 مورد مشکوک به وبا در این کشور مشاهده شده و تعداد قربانیان در مناطق مختلف به 789 نفر رسیده است.

شایان ذکر است که سه میلیون شهروند آواره یمنی همه روزه به دلیل ادامه جنگ، عدم دسترسی به آب آشامیدنی و عدم جمع آوری زباله ها با خطر ابتلا به بیماری وبا روبرو هستند.

رفتن به نوار ابزار