“روحانی مجبور به ترمیم کابینه اش هست”

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، عبدالله ناصری فعال سیاسی اصلاح‌طلب اعلام کرده است: کابینه دوزادهم دولت روحانی نیاز به یک جراحی بزرگ دارد تا امید و نشاط اجتماعی را به وجود بیاورد.
اخیرا حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران از برخی مدیران و وزرای کابینه خود انتقاد کرده  و گفته بود که وزرا در برخی مواقع حتی سخنان ناامیدکننده بر زبان می‌آورند.
این فعال سیاسی با طرح اینکه آیا این انتقادات روحانی می‌تواند زمینه‌ساز تغییرات در کابینه باشد،‌ به ذکر موارد زیر پرداخته است:
– تا حدودی می‌شود این تصور را داشت، البته رفتار 5 سال گذشته آقای روحانی این را تأیید نمی‌کند زیرا چندین بار برخوردهایی را داشته اما اتفاقی نیفتاده است.
– جامعه انتظار تحول کم‌ هزینه که منجر به تحول،‌ نشاط اجتماعی و امید شود را دارد. باید یک جراحی قابل توجه در کابینه و مدیران در سطح ارشد اتفاق بیفتد.
–  اگر آقای روحانی این کار را انجام دهد علاوه بر اینکه آینده سیاسی 3 ساله پیش روی دولت تقویت می‌شود به نقشش هم بسیار کمک می‌کند.
–  اگر رئیس‌جهمور اقدامی غیر از این انجام دهد علاوه بر اینکه هزینه را برای خودش بالا برده نگاه منفی را هم تقویت می‌کند،‌ یک ناامیدی در سطوح مختلف جامعه؛ از نخبگان و الیت‌ها گرفته تا کارگران به وجود می‌آید که این برای آینده خوب نیست.
رفتن به نوارابزار