روحانی: شما همیشه به دانشگاه به عنوان تهدید نگاه کردید

روحانی خطاب به منتقدان و رقبای خود در انتخابات ریاست جمهوری گفت که شما همیشه به دانشگاه به عنوان تهدید نگاه کردید.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، روحانی عصر امروز در ورزشگاه شیرودی تهران با انتقاد از رقبای خود آنها را به عدم مدارا در مقابل دانشجویان و دانشگاهیان متهم کرد و گفت: «امروز ما در مقطع بسیار حساس و تاریخی قرار داریم و می‌خواهیم سرنوشت‌مان را در جمعه آینده تعیین کنیم و راهی که در سال 92 برگزیدم و اقلیتی که از آن ناراضی بودند را ارائه دهیم. امروز همان اقلیت از تحول در جامعه ما نگران هستند.»

وی افزود: «ما به دنبال فضای آزادی و امنیت هستیم، نه فضای امنیتی. ما خواهان امنیت واقعی با وحدت در کل جامعه هستیم. ما جامعه چند درصدی و 20 درصدی نمی‌خواهیم، ما ایران صددرصدی هستیم.»

وی با اشاره به اهمیت حضور زنان در عرصه های اجتماعی و سیاسی تصریح کرد: «در جامعه ما هر زمان که خانم‌ها وارد صحنه شدند، کار را تمام کردند. ما در انقلاب‌مان هم زمانی پیروز شدیم که خانم‌ها به خیابان‌ها آمدند. امروز هم در انتخابات اگر زنان ما پای صندوق حضور پیدا کنند، قطعا پیروز خواهیم شد. همه ما یک وظیفه بیشتر نداریم و آن هم این است که همه را به پای صندوق‌های رای دعوت کنیم. اگر همه پای صندوق بیایند، ما قطعا پیروز می‌شویم. مردم ما امروز این واقعیت را حس می‌کنند و تحت تاثیر شعارهای فریبنده قرار نمی‌گیرند.»

روحانی در ادامه با اشاره به تلاش های صورت گرفته از سوی برخی از مسئولین در خصوص بستن فضای مجازی، مخالفان را به روراستی با مردم دعوت کرد و گفت: «شما همان حرف‌هایی که در خصوصی زدید را لطفا در آشکارا بگویید. شما مگر هر روز فشار نیاوردید که فضای مجازی بسته شود، شما مگر هر روز فشار نیاوردید که اشتغال زنان متوقف شود، برگردید و به بخشنامه‌های خود نگاه کنید.»

وی در ادامه کارنامه دولت یازدهم را کارنامه ای روشن، مخالف تبعیض و ظلم جنسیتی تعریف کرد و گفت: «شعار ما روشن است. ما آزادی اجتماعی، سیاسی و آزادی بیان و تفکر می‌خواهیم، ما آزادی انتخاب، تفریح برای اوقات فراغت می‌خواهیم، ما آزادی برای انتخاب نوع شغل‌مان می‌خواهیم.»

 

 

 

رفتن به نوار ابزار