روحانی: اگر نفت ایران صادر نشود، هیچ نفتی از خلیج فارس صادر نخواهد شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران امروز سه شنبه طی اظهاراتی در جمع مردم شاهرود در استان سمنان با تاکید بر تداوم فروش نفت این کشور گفت: آمریکا بداند نفت‌مان را می‌فروشیم و آنها قادر نیستند و نمی‌توانند جلوی فروش نفت ایران را بگیرند.اگر آمریکا بخواهد روزی جلوی فروش نفت ایران را بگیرد، نفتی از خلیج فارس صادر نمی‌شود.

وی افزود: آمریکا گفت ایران را از صادرات نفت و تبادل تجاری محروم و منزوی می کند اما نتوانست و نمی تواند و همچنین قادر نخواهد بود رابطه ما با ملتهای منطقه را قطع کند.

روحانی با بیان اینکه آمریکا به دنبال تضعیف رابطه ایران با دیگر کشورهای جهان است، گفت: امروز بیشتر و بهتر از هر زمان دیگر رابطه ما با همسایگان‌مان در غرب، شرق، شمال و جنوب کشور است و ما با همه دوستان‌مان روابطی صمیمی داریم و خواهیم داشت و آمریکا قادر نیست رابطه ما را با ملت‌هایی که در طول قرن‌ها دوستان عزیزمان بودند، برهم بزند.

رئیس جمهوری ایران با بیان اینکه ارتباط خود را با همسایگان، کشورهای اسلامی و سایر کشورهای جهان توسعه خواهیم داد، گفت: آمریکا تلاش می‌کند همسایگان ایران، اروپا، چین و هند را از ایران جدا کند و ایران‌هراسی را ترویج می‌کند و این در حالی است که ما دشمن هیچ‌کدام از همسایگان خود نبوده و نخواهیم بود.

وی در ارتباط با تنظیم بودجه سال آینده ایران اعلام کرد که بودجه عمومی برای سال آینده به ارزش َ433 هزار میلیارد تومان به مجلس این کشور تقدیم خواهد شد.