روحانی: از همکاری نظامی با همسایگان استقبال می کنیم

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در سخنرانی مراسم رونمایی از نخستین جنگنده ایرانی گفت: ایران از همکاری با کشورهای دوست و همسایه همچون ترکیه و پاکستان در حوزه دفاعی استقبال می کنیم.

روحانی با بیان اینکه همکاری کشورهای همسایه باعث می شود تا صنعت دفاعی را کنار هم بسازند ادامه داد: “باید قدرت ملی خود را بالا ببریم. چرا آمریکا ما و ترکیه را تحریم اقتصادی می کند؟ چون احساس می کند در آن حوزه نقطه ضعف داریم و ما باید آن را حل کنیم. اما چرا حمله نظامی نمی کند؟ به دلیل قدرت ماست. چون می داند هزینه آن زیاد است”.

رئیس جمهوری ایران آمادگی دفاعی ایران را نه به معنی جنگ طلبی، بلکه به معنای صلح طلبی پایدار عنوان کرد و اظهار داشت: “تاریخ به ما آموخته که اگر قدرتمند و استوار نباشیم، ما را از پای در می آورند، عدم بازدارندگی دفاعی، یعنی چراغ سبز به دشمن”.

وی با اشاره به اینکه “ایران در 4 دهه گذشته امکان تجاوز به کشورهای دیگر را داشته”، ادامه داد: “ما اگر اهل تجاوز بودیم آن وقتی که شوروی از هم پاشید و مرزهای ما با آنها متزلزل بود، می‌توانستیم سوء استفاده کنیم اما این کار را نکردیم بلکه به همه کشورهای استقلال یافته کمک کردیم”.

رفتن به نوار ابزار