رهبر شبه نظامیان حزب الله از سرکوب اعتراضات در ایران استقبال کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) حسن نصرالله، رهبر شبه نظامیان حزب الله لبنان در پیامی به علی خامنه ای، رهبر ایران، با اشاره به اعتراضات اخیر ایران، تاکید کرد که حزب‌الله در مقابله با تمام توطئه‌های داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی از جمهوری اسلامی ایران حمایت خواهد کرد.

شبه نظامیان حزب الله لبنان که هم از نظر مالی و هم از نظر سیاسی و نظامی مورد حمایت ایران اند، از طرف امریکا به عنوان یک گروه تروریستی شناخته شده اند. به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه السیاسه، حسن نصرالله، رهبر شبه نظامیان حزب الله لبنان در این پیام گفته است: ما مطمئن هستیم که این تحرکات انقلاب اسلامی و نظام ایران را که بر پایه اصول اسلام اصیل و ولایت فقیه است، نخواهد لرزاند. او در ادامه گفته است: همان‌گونه که جمهوری اسلامی ایران در کنار حزب‌الله ایستاد و همچنان ایستاده است و از آن حمایت مادی و معنوی بی‌حد و مرزی می‌کند، حزب‌الله نیز با تمام توان انسانی و کارشناسانه از انقلاب اسلامی ایران حمایت خواهد کرد.

روز گذشته یکی از سیاستمداران ارشد دوران ریاست جمهوری جرج بوش پدر در امریکا، در رابطه با اعتراضات گفته بود که ترامپ نباید این فرصت را برای سرنگونی ”رژیم آیت الله ها” از دست دهد. او از اشتباه اوباما در توقف تحقیقات برای متلاشی کردن باند مواد مخدر مورد حمایت شبه نظامیان حزب الله نیز انتقاد کرده بود.

رهبر حزب‌الله تاکید کرده است: من به شخصه و حتی کوچک‌ترین عضو حزب‌الله آماده فداکاری و حمایت از نظام ایران، انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری هستیم. سیدحسن نصرالله افزوده است: ما همه سربازان لشگر ولایت فقیه هستیم و همان‌گونه که در سوریه پیروز شدیم اکنون نیز می‌دانیم که چگونه در کنار هم بایستیم و بر تمام مزدوران که بر علیه انقلاب اسلامی در خدمت فرماندهان‌شان در غرب فعالیت می‌کنند، پیروز شویم.

با وجود این که ایران در داخل صریحا حمایت مالی از این گروه شبه نظامی را تایید نمی کند، نصرالله در ماههای اخیر به وضوح گفته بود که ایران تمامی تسلیحات نظامی برای آنها را تامین می کند. ایران که با حزب الله لبنان در سوریه از رژیم اسد حمایت می کرد، در برخی تظاهرات در ایران، از جمله اعتراضات انتخابات جنجالی سال ۸۸ ایران از این گروه برای سرکوب معترضان استفاده می کند.