رهبر ایران: پیشنهاد آمریکا برای مذاکره یک فریب است

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) علی حسینی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد آمریکا برای مذاکره را «فریب» خواند.

آقای خامنه‌ای که روز چهارشنبه ۵ تیر در جمع گروهی از مسئولان ارشد قوه قضائیه سخن می‌گفت، هیچ واکنشی به تحریم شدن خود از سوی ایالات متحده آمریکا نشان نداد. دونالد ترامپ روز دوشنبه و پس از بالا گرفتن بی‌سابقه تنش‌ها در خلیج فارس و تنگه هرمز، شخص علی خامنه‌ای و دفتر وی را همراه با شماری از فرماندهان سپاه تحریم کرد.

به گزارش سایت رهبر ایران، وی هدف اصلی پیشنهاد آمریکا برای مذاکره را «خلع سلاح ملت و حذف عوامل اقتدار ایران» خواند و گفت: «آمریکایی‌ها اکنون با وحشت از عوامل اقتدار ملت ایران، می‌ترسند جلو بیایند بنابراین می خواهند با مذاکره، این اسلحه و عامل اقتدار را از دست ایران بگیرند تا هر بلایی می خواهند سر ملت بیاورند.»

وی افزود: «اگر در مذاکرات حرف او را قبول کردی پدر ملت در می‌آید و اگر قبول نکردی، همین فضاسازی‌های سیاسی، تبلیغات و فشارها ادامه خواهد یافت.»

رهبر جمهوری اسلامی گفت: «دشمن وقتی نتوانسته با فشار به هدفش برسد، با تصور سادگی ملت ایران، پیشنهاد مذاکره می‌دهد و می گوید ملت ایران باید پیشرفت کند، البته این ملت حتما پیشرفت خواهد کرد اما بدون شما و به شرطی که شما نزدیک نشوید.»

رفتن به نوار ابزار