رهبر ایران: امریکا به معنی واقعی کلمه دشمن خبیث و اصلی است

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) علی خامنه ای گفته است که «آمریکا به معنی واقعی کلمه دشمن خبیث و اصلی است» و در ادامه دشمنی های مکرر « الان هم برای خراب کردن نتیجه مذاکرات هسته‌ای یعنی برجام نهایت خباثت را به‌عمل می‌آورند».

علی خامنه ای، رهبر ایران که امروز صبح ۱۱ آبان ۹۶ ، دو روز مانده به سالروز اشغال سفارت امریکا در سال ۱۳۵۸، در جمع دانشجویان و دانش آموزان این حرف ها را در اشاره به ضرورت ”دشمن شناسی” گفته است. در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ برخی افراطیان انقلابی ایران به سفارت امریکا حمله کرده و با دزدیدن برخی اسناد و آتش زدن بخشی از آنها، کارمندان امریکای سفارت را نیز به گروگان گرفتند. در پی این حادثه امریکا روابطش با ایران را قطع کرده و تحریم ها علیه حکومت آن را شروع کرد.

رهبر ایران در ادامه با اشاره به سخنرانی اخیر ترامپ و با اشاره به سخن او مبنی بر ”تروریست بودن ملت ایران”  افزود: «این حرف ابلهانه نشان می‌دهد امریکایی‌ها نه فقط با رهبری و دولت ایران دشمنند بلکه با اصل وجود ملتی که خستگی‌ناپذیر در مقابل آنها ایستاده، خصومت و کینه‌ورزی می‌کنند». ترامپ در سخنرانی اخیر خود گفته بود که ”حکومت ایران” از تروریسم حمایت می کند.

خامنه ای با انتقاد از کسانی که معتقدند «در مقابل امریکا قدری کوتاه بیاییم تا دشمنی آن کم شود» گفته است که تجربه نشان داده است که امریکا حتی به امثال ”مصدق” نیز رحم نکرده است و «امریکایی ها حتی به امثال دکتر مصدق هم راضی نمی‌شوند، آنها نوکر، توسری‌خور و سرسپرده می‌خواهند تا مثل دوران محمدرضا پهلوی بر کشور مهم و پرمنفعت ایران حکومت کنند». او تاکید کرده است که «کوتاه آمدن در مقابل امریکایی‌ها، آنها را جَری و گستاخ می‌کند بنابراین تنها راه، مقابله و ایستادگی است».

رفتن به نوار ابزار