رمضان زاده: دشمن کجا بود؟مردم به ستوه امده اند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) عبدالله رمضان زاده، سخنگوی دولت محمد خاتمی و از چهره‌های مطرح اصلاح طلب ایران در واکنش به اعتراضات اخیر این کشور معترضان را “جوانان مردم” خواند که از بیکاری، فقر و تبعیض “به ستوه آمده اند”.

رمضان زاده در حساب کاربری خود در توئیتر تصریح کرد: “این مهملات چیه می بافید؟ دشمن کجا بود؟ جوان های مردم هستند، به ستوه آمدند از ندیده شدن، از بیکاری، از ناامیدی، از بی آینده گی، از فقر، از تبعیض”. این چهره اصلاح طلب در ادامه، حاکمیت و جامعه ایران را به شنیدن و فرصت ساختن از تهدید خانمان سوز پیش آمده به گفت‌وگو دعوت کرد.

علی خامنه ای، رهبر ایران دیروز در اولین واکنش به اعتراضات اخیر در این کشور که بیش از 20 کشته و بیش از 1000 بازداشتی داشته است، آن را “توطئه دشمن” دانست و گفت: “دشمن منتظر فرصت برای ضربه‌زدن به ایران است و در قضایای اخیر، دشمنان با ابزارهای گوناگون از جمله پول و سلاح هم‌پیمان شدند تا برای نظام اسلامی مشکل ایجاد کنند”. این در حالی است که بسیاری از حامیان دولت حسن روحانی نیز معترضان را سلطنت طلب و اخلالگر خواندند و عبدالله رمضان زاده، از جمله معدود اصلاح طلبانی است که معترضان را “مردم” خوانده و علت اعتراض آنها را “فقر و بیکاری و تبعیض” عنوان می کند.