رضا پهلوی هم از جذب نیروهای سپاهی سخن گفته است!

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،  رضا پهلوی فرزند محمدرضاشاه در مصاحبه‌ای تازه اعلام کرده است: یکی از اجزای مهم استراتژی او جذب دوباره آن اکثریتی از گروه‌های شبه‌نظامی موجود در ایران است که نه فاسدند و نه جنایتکار.

رضا پهلوی در این مصاحبه که خبرگزاری بلومبرگ روز سه‌شنبه، 29 خردادماه، منتشر کرده تأکید می‌کند که خواستار سیستمی دموکراتیک و سکولار برای ایران است که در آن اعضای غیر فاسد و غیر جنایتکار گروه‌هایی چون بسیج و سپاه پاسداران هم بتوانند جذب بشوند.

ادامه اظهارات وی به شرح زیر است:

– این افراد باید بدانند که قربانی تغییر رژیم نخواهند شد. بعضی از رهبران آنها باید پاسخگو باشند، اما بیشتر آنها لایق مجازات نیستند.

– هیچ تمایل و اصراری به بازگشت به تاج و تخت ندارد و در آینده‌ای بدون جمهوری اسلامی در ایران مردم باید در مورد شکل نهایی [حکومت] تصمیم بگیرند!

– به باور من، ایران باید دموکراسی پارلمانی و سکولار باشد. در مورد شکل نهایی مردم باید تصمیم بگیرند … نه شکل، بلکه محتوا مهم است.

–  بهترین ارمغان  برای مردمی که هم‌اکنون در ایران برای خلاصی از ظلم و ستم تلاش می‌کنند تجربه  زندگی من(رضا پهلوی)در آمریکاست!

– اگر ولیعهد می‌ماندم و شاه می‌شدم، دیگر حتی یک درصد از تجربه و دانش زندگی در یک جامعه آزاد و کشوری دموکراتیک را نداشتم.

– فرزند شاه فقید(یا قاتل و جنایتکار!)به دنبال انقلابی نو در ایران است، به تقلید از کشور دموکراتیکی که دور از خانه حکم خانه‌اش را دارد.

–  تنها هدف رضا پهلوی کمک به رهایی مردم ایران از چنگ آخوندهاست.!

– در حال حاضر پیش از هر چیز در فکر کمک گرفتن از ایرانیان مقیم خارج برای حل مسئله کمبود آب و بحران ‌کم‌آبی در ایران است.

–  مخالف هر گونه مداخله نظامی آمریکا در ایران است و معتقد است که آمریکا هم از حمایت از سازمان مجاهدین خلق ایران طرفی نخواهد بست.

– بیشتر ایرانی‌ها هنوز از این که مجاهدین خلق در جنگ ایران و عراق طرف صدام حسین را گرفت از این سازمان متنفرند و فکر نمی‌کنم هرگز رفتار آنها در آن زمان را ببخشند.

 

رفتن به نوارابزار