رضایت 62 درصد مصرف کنندگان از اجناس ترک در 26 کشور

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) براساس یک نظرسنجی ۶۲ درصد استفاده کنندگان اجناس ترک از آن راضی هستند.

براساس نظرسنجی که از طرف مجلس صادرکنندگان ترکیه انجام گرفته شده است، ۶۲ درصد از افراد شرکت کننده در نظرسنجی رضایت خود را از اجناس ترک اعلام داشته اند.

این نظرسنجی از مردم و شرکت های واردکننده در ۲۶ کشور که ترکیه بیشترین صادرات خود به آنها دارد، انجام گرفته است که به ترتیب بیشترین شرکت کننده ها در نظرسنجی می توان به ایالات متحده امریکا، روسیه، ایران، ایتالیا و اسراییل اشاره کرد.

با توجه به نتایج نظرسنجی ها، در رتبه بندی سطح رضایت از اجناس ترک، انگلستان با ۸۵ درصد در صدر قرار دارد و پس از آن فرانسه با ۷۷ درصد و هندوستان با ۷۴ درصد قرار دارند. به طور متوسط در اتحادیه اروپا ۵۹ درصد استفاده کنندگان راضی اند.

همچنین ۸۸ درصد به طور کلی دید منفی ای به اجناس ترک ندارند.

از این نظر که کدام دسته از محصولات توانسته اند بیشترین رضایت را کسب کنند، در جایگاه اول لوازم الکتریکی ـ الکترونیکی با ۶۵ درصد قرار دارد و مواد شیمیایی با ۶۴ و مواد غذایی با ۶۳ درصد در رده های بعدی قرار دارند.

در نهایت در پاسخ به اینکه آنها چه تصوری از ترکیه دارند، ۶۲ درصد گفته اند که تصور مثبتی از ترکیه داریم و ۱۲ درصد تصور منفی را ابراز کرده اند.

در بین این کشورها مثبت ترین تصور از ترکیه در بین اسپانیاییها با ۸۰ درصد است و پس از آن کشورهای آلمان و هندوستان با ۷۹ درصد قرار دارند.

همچنین در یک دید کلی در تصور از محصولات ترک، مواد شیمیایی و نساجی ، فرش و چرم در بالاترین رده ها قرار دارند.

رفتن به نوار ابزار