رامیز قلی اف، تارنواز جهانی، برای برگزاری مستر کلاس به تهران می آید

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) رامیز قلی‌اُف تارنواز شناخته شده کشور آذربایجان مستر کلاسی را برای نوازندگان ایرانی برگزار خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، سوسن تقی‌پور، رئیس دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶ درباره این مستر کلاس گفته است: رامیز قلی‌اف در هفته‌ی پایانی آذر ماه سال جاری، به دعوت ما به تهران می‌آید تا کنسرت خود را در تالار وحدت و با همراهی ارکستر سمفونیک فرهنگ و هنر برگزار کند. دانشگاه هم حضور این هنرمند نامی را غنیمت شمرده و به نفع علاقه‌مندان و هنرجویان اقدام به برگزاری مستر کلاس تار کرده است. او ادامه داده است: مستر کلاس نوازندگی «تار» در روزهای ۲۵ و ۲۶ آذر و در سه بخش مجزا برگزار می‌شود که این بخش‌ها شامل؛ «ردیف نوازی»، «اجرای تصنیف های آذربایجانی» و «اجرای قطعات کلاسیک» است. قلی اف پیشتر نیز در سال ۲۰۰۲ سابقه برگزاری کلاسهای استادی تار در دانشگاه تهران در ایران را داشته است.

رامیز قلی اف، استاد جهانی و شناخته شده تار، تا کنون کنسرتهای مختلفی در سراسر جهان از جمله امریکا، کانادا، فرانسه، انگلیس، نروژ، دانمارک، هلند، سوییس، ترکیه، افغانستان، پاکستان، عراق، تونس و… داشته است. او در سال ۱۹۹۸ در جشنواره موسیقی فولکلور جهان که توسط یونسکو در امریکا برگزار شد، موفق به دریافت دیپلم افتخار مخصوص این جشنواره شده است. او در کشورهای ترکیه و اسراییل نیز کورسها و کلاسهایی برگزار کرده است.

علاقه‌مندان می‌توانند بلیت‌های این کنسرت را از طریق سایت ایران کنسرت www.iranconcert.com تهیه کنند.

رفتن به نوار ابزار