رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: مهاجمان اهواز به قربانیان تیر خلاص می‌زدند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) حشمت الله فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفته است که “سهل‌انگاری باعث بروز حادثه تروریستی اهواز شد”.

آقای فلاحت پیشه به خبرگزاری ایسنا گفته است “در زمان حادثه، مشرف به جایگاه، ۸ یا ۹ تفنگ دوربین‌دار وجود داشت… اما کسی که پشت تفنگ دوربین‌دار بود در ابتدا حمله تروریستی را باور نمی‌کند و می‌گوید گلوله‌ها مشقی است بعد که تیر خلاص را می‌بیند می‌گوید دستور شلیک ندارد. فردی که پیش اوست به فرمانده زنگ می‌زند حتی فرمانده به او دستور تیراندازی را می‌دهد اما باز آن فرد شلیک نمی‌کند”.

این نماینده مجلس ایران گفته “قابل قبول نیست چند تروریست با استفاده از این سهل انگاری تیر خلاص به مردم بزنند و از آن طرف کسی که پشت تفنگ دوربین‌دار قرار داشت، مقابله نکرده و منتظر دستور فرمانده‌اش بماند”.

هفته گذشته و در آخرین روز شهریور، رژه نیروهای مسلح در اهواز که در سالگرد شروع جنگ و ایران عراق برگزار می‌شد هدف حملات مسلحانه قرار گرفت که ۲۴ نفر کشته و نزدیک به ۶۰ نفر دیگر مجروح شدند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران درباره نحوه اطلاع از این وقایع توضیح داده که کمیسیون “در جلسه‌ای با حضور وزرای اطلاعات و کشور و با شرکت ۹۲ نماینده دیگر مجلس” فیلم وقایع اهواز را از شورای تامین استان‌ گرفته و در کمیسیون پخش کرده است.

رفتن به نوارابزار