رئیس سازمان مدیریت بحران: ۲۵ استان درگیر سیلاب شدند/ لغو تمام مرخصی‌ها و اعلام آماده‌باش

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز ( محا)٬ اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران ایران با بیان اینکه ۲۵ استان از شب گذشته در بارندگی و سیلاب شده‌اند، گفت: به همین منظور تمام ماوریت‌ها و مرخصی‌ها لغو و به این ۲۵ استان آماده‌باش داده شده است.‌

اسماعیل نجار اظهار داشت: سامانه بارشی که از شب گذشته وارد کشور شده 25 استان کشور را درگیر کرده است.

وی با بیان اینکه از قبل با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی نسبت به وقوع این سیلاب‌ها هشدار داده بودیم، افزود: به تمام این 25 استان اعلام آما‌ده‌باش کرده بودیم و جلستات مدیریت بحران در تمام این 25 استان تشکیل شده است.

نجار با بیان اینکه برای تمام این بحران‌ها آمادگی کامل داریم و ماموریت و مرخصی استانداران و مدیران ارشد ‌استانی با توجه به افزایش بازندگی‌ها‌ لغو شده است، گفت: در حال حاضر وزیر کشور در منطقه سیل‌زده گلستان حضور دارد تا اوضاع را از نزدیک تحت کنترل داشته باشد.

وی درباره سیل شیراز نیز گفت: متاسفانه بر اثر وقوع این سیلاب تعدادی از خودروها در این مسیر دچار حادثه شدند که نیروهای امدادرسان در منطقه حضور دارند.

با وجود این اظهارات بارش باران و وقوع سیل و بی تدبیری مسولین ایران سبب شده که طی هفته گذشته دهها تن جان باخته و خسارت گسترده ای به مردم وارد شود.

Comments: 0

رفتن به نوارابزار