دیوان عالی ایران حکم محمدعلی نجفی را نقض کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) شعبه 41 دیوان عالی ایران حکم محکومیت محمدعلی نجفی، شهردار سابق تهران در پرونده قتل همسرش میترا استاد را نقض و اعلام کرد تحقیقات در پرونده ناقص است و باید نظر کارشناسی درباره نحوه شلیک گلوله‌ها اخذ شود.

به گزارش “دوات آنلاین” نجفی پیش از این در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و در قتل عمدی میترا استاد گناهکار شناخته و به قصاص محکوم شده بود البته اولیای دم مقتول از اجرای حکم گذشت کردند با این حال پرونده برای رسیدگی نهایی به دیوان عالی کشور ارسال شد.

محمود علیزاده، وکیل محمد علی نجفی در طول جلسه محاکمه اصرار داشت باید نحوه شلیک گلوله‌ها کارشناسی و مشخص شود. او بر این عقیده بود که گلوله‌ای که باعث مرگ میترا استاد شده کمانه کرده و سپس وارد بدن او شده است. اگر این ادعا درست تشخیص داده شود احتمال دارد اتهام نجفی از قتل عمد به شبه عمد تغییر کند.

گفتنی است محمد علی نجفی در دولت هاشمی رفسنجانی وزیر آموزش و پرورش و در دولت حسن روحانی٬ معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی بود. وی همچنین در تابستان سال 1396 به عنوان دوازدهمین شهردار تهران انتخاب شد. نجفی سال گذشته در پی حضور در مراسمی که کودکان در آن به رقص پرداختند، مورد انتقاد قرار گرفته و در فروردین همان سال به دلیل “بیماری” از سمت شهرداری تهران استعفا داد.

رفتن به نوار ابزار