دیدار اردوغان با پوتین در آرژانتین

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در ابتدای دیدار با ولادیمیر پوتین همتای روس خود در حاشیه اجلاس سران کشورهای عضو «گروه 20» در بوینس آیرس اظهار داشت: باور دارم که کارهای بسیاری برای انجام دادن، داریم. محور اصلی این دیدار هرچند کوتاه «ادلب» خواهد بود.

اردوغان ضمن تشکر از پوتین، افزود: حضور در این اجلاس مایه خرسندی است، این اجلاس امکان انجام برخی دیدارهای بین هیئتی را فراهم کرد.

وی تصریح کرد: دیدارهای مربوط به پروژه جریان ترک حائز اهمیت ویژه‌ای است. نشست چهارجانبه استانبول پیرامون ادلب نیز مهم بود.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اظهار داشت: پروژه خط لوله انتقال گاز جریان ترک سهم موثری در تامین امنیت و اقتصادی ملی نه تنها برای ما بلکه برای سراسر اروپا ایفا خواهد کرد. همکاری با ترکیه در زمینه‌های متعددی ادامه داشته و همانند سال قبل امسال نیز روابط تجاری نیز به سرعت رو به گسترش است. این جلسه نشانه همکاری ثمربخش میان دو کشور است.

پوتین در این دیدار که در حاشیه اجلاس سران کشورهای عضو «گروه 20» در بوینس آیرس انجام شد، همچنین گفت: چندی پیش فرصت دیدار در استانبول میسر شده و افتتاح بخش دریایی پروژه خط لوله انتقال گاز «جریان ترک» را جشن گرفتیم.

وی در ادامه تاکید کرد: همکاری‌های دوجانبه پیشرفت زیادی داشته و پس از نشست استانبول نیز پیام‌های بسیار خوبی از پیشرفت‌های حاصله دریافت می‌کنیم.

رئیس جمهور روسیه در پایان خاطر نشان کرد: ترکیه ثابت کرد که در مسائل مربوط به سیاست‌ خارجی چه شریک قابل اعتمادی است و روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف در حال رشد و توسعه است.