دو مرزبان ایران در غرب آذربایجان در درگیری با تروریست ها کشته شدند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) دو نفر از نیروهای مرزبانی ایران در غرب آذربایجان در درگیری با عوامل نیروهای تروریست کشته شدند.

به نقل از برخی منابع خبری، در درگیری امشب مرزبانان نیروی انتظامی ایران با تروریست‌ها در منطقه عمومی سردشت ستوان یکم یوسف پیرانه و محبوب قربانی کشته شدند.

این درگیری ساعت ۲۳ سه‌شنبه ۱۵ خرداد از جمیع گروهان بیوران، در برجک کانی سیب انجام گرفته است. گفته می‌شود یکی از کشته شدگان، از استان اردبیل در شرق آذربایجان می‌باشد.

تا لحظه تنظیم خبر هیچ یک از مقامات رسمی، خبر را تایید یا تکذیب ننموده‌اند. در روزهای گذشته نیز یک نیروی ایرانی از تبریز در این مناطق کشته شده بود.

ایران همواره تلفات نیروهایش در درگیری با تروریست ها در غرب آذربایجان را بایکوت می کند و سعی بر این دارد که خود را حامی نیروهای وابسته به کردها در منطقه نشان دهد اما همواره با پژاک، شاخه ایرانی تروریست های پ.ک.ک و نیز برخی گروههای مسلح دیگر وابسته به کردها درگیر بوده است.

از طرفی ایران همکاریهای آشکار و پنهانی با پ.ک.ک در ترکیه دارد و این سیاست دوگانه ایران همواره مورد انتقاد آنکارا بوده است. ایران از این نیروها برای ایجاد ناامنی در ترکیه و منطقه سوء استفاده می کند.

رفتن به نوار ابزار