دو انفجار انتحاری در بغداد/دست کم ۲۶ کشته و ۹۰ زخمی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) منابع محلی از وقوع ۲ انفجار در مرکز بغداد، پایتخت عراق با حداقل ۲۶ کشته و ۹۰ زخمی خبر می دهند.

سعد معن سخنگوی وزارت کشور عراق در این باره گفته است دو نفر با دو جلیقه انتحاری این عملیات را انجام داده اند. یک مقام امنیتی روز دوشنبه ۲۵ دی/ ۱۵ ژانویه از وقوع انفجار در بغداد خبر داد .

به گزارش سومریه نیوز ، یک منبع امنیتی اعلام کرد، انفجاری در میدان الطیران بغداد رخ داده که براساس آمار اولیه یک تن کشته و پنج تن زخمی شدند. نیروهای امنیتی مسیرهای نزدیک به محل انفجار را بستند.

همچنین اسکای نیوز عربی به نقل از منابع محلی در عراق وقوع دو انفجار در مرکز شهر بغداد در عراق را تایید کرده است و از کشته و زخمی شدن ۶۶ نفر در پی این انفجارها خبر داده است. براساس آخرین گزارش ها هر دو انفجار در جمع کارگران ساختمان رخ داده است.

اگر چه آمارها متفاوت است اما وزارت بهداشت عراق تایید کرد در این حمله تروریستی دست کم  ۲۶ نفر کشته و ۹۰ تن دیگر زخمی شده اند.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسوولیت این حملات را به عهده نگرفته است. یک حمله انتحاری دیگر نیز در روز شنبه دست‌کم ۸ کشته و ۱۰ زخمی برجای گذاشت.