دونالد ترامپ: ایران اشتباه بسیار بزرگی مرتکب شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، روز پنجشنبه ۲۰ ژوئن با اشاره به اقدام سپاه پاسداران در سرنگون کردن یک فروند پهپاد تجسسی ایالات متحده در توییتی نوشت: «ایران اشتباه بسیار بزرگی مرتکب شد».

مقامات آمریکا صبح روز پنجشنبه اعلام کرده بودند یک پهپاد تجسسی این کشور که در حریم هوایی بین‌المللی در تنگه هرمز و در ۱۷ مایلی بیرون از حریم هوایی ایران در حال پرواز بود، از سوی نیروهای ایرانی مورد هدف قرار گرفته و سقوط کرده است.

یک مقام سپاه پاسداران هرمزگان به خبرگزاری ایرنا گفته است این پهپاد در حریم هوایی ایران «در نزدیکی منطقه کوه مبارک» مورد حمله قرار گرفته و لاشه آن نیز در «ناحیه رأس‌الشیر متعلق به آب‌های ایران » سقوط کرده است.

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، با تایید این حمله گفته است سرنگون کردن پهپاد آمریکا حامل این پیام است که «مرزها خط قرمز ماست و هر دشمنی به آن تعرض کند، برنخواهد گشت و نابود خواهد شد.»

Donald J. Trump
@realDonaldTrump

Iran made a very big mistake!

دونالد ترامپ واکنش به اقدام ایران را در حساب توییتر خود منتشر کرده است

در همین زمان رسانه‌های آمریکایی گزارش کرده‌اند که صبح امروز جلسه‌ای در خصوص بحران جاری با حضور پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع، و مارک اسپر، نامزد دونالد ترامپ برای تصدی این وزارتخانه، برگزار خواهد شد.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، نیز درباره احتمال جنگ با ایران گفت: «فکر نمی‌کنم رئیس‌جمهور بخواهد با ایران وارد جنگ شود. در کشور ما علاقه‌ای به جنگ وجود ندارد.»

در سوی مقابل سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، اعلام کرد: «ایران از طریق مکانیزم سازمان ملل، اعتراض و شکایت خود را نسبت به اقدام تحریک آمیز و تجاوزکارانه آمریکا اعلام کرده است.»

رفتن به نوار ابزار