دوئل لفظی ترامپ و پلوسی در خصوص سلامت عقل همدیگر

دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمریکا و نانسی پلوسی، رئیس دمکرات مجلس نمایندگان این کشور همدیگر را به از دست دادن سلامت عقل متهم کردند.

ترامپ به اظهارات پلوسی که وی را به «لاپوشانی حقیقت» در تحقیقات مربوط به دخالت‌ روسیه در انتخابات 2016 متهم کرده بود، واکنش شدیدی نشان داد. این واکنش به یک دوئل لفظی همراه با توهین بین آن دو منجر شد.

پلوسی پس از اینکه ترامپ در واکنش به تحقیقات مداخله روسیه٬ جلسه با برخی از سران دمکرات در کاخ سفید را نیمه تمام گذاشته و محل را ترک کرده بود گفت: خانواده رئیس جمهور به خاطر آمریکا هم که شده دخالت کنند و جلوی رفتار نامتعادل وی را بگیرند.ترامپ نیز در واکنش به این اظهارات پلوسی، وی را ”دیوانه” و ”بی فایده” خواند و گفت: مدت طولانی است که پلوسی را تحت نظر دارم. وی همانند سابق نیست و سلامت عقلش را از دست داده است.

پلوسی نیز در واکنش به این اظهارات ترامپ با انتشار مطلبی در توئيتر به وی پاسخ داد و با لحن کنایه آمیزی گفت: هر وقت که به عنوان رئیس جمهور رفتار کند آن موقع با وی در خصوص زیرساخت ها، تجارت و مسائل دیگر به گفتگو و تبادل نظر خواهم پرداخت.

دوئل لفظی بین ترامپ و نانسی نیز در رسانه های ایالات متحده با تیترهایی نظیر « توهینها به اوج رسیده است» و «مقامات بلندپایه کشور، سلامت عقل یکدیگر را به چالش می کشند» منتشر شد.

گفتنی است بازرس مولر از می سال 2017 مامور بررسی موضوع دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در سال 2016 بود و روز 22 مارس سال جاری گزارش خود درباره این پرونده را به پایان رساند.

ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا نیز با ارسال نامه‌ای به اعضای کنگره درباره این گزارش گفت که هیچ کدام از مسئولین کمپین انتخابات ریاست جمهوری این کشور در این زمینه با روسیه همکاری نکرده است.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار