دفتر ریاست جمهوری ایران: تلگرام در شورای عالی امنیت رفع فیلتر شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) رئیس دفتر رئیس‌جمهور ایران گفته است که دستور رفع تلگرام ”در شورای عالی امنیت ملی مطرح و درباره آن تصمیم‌گیری شد”.

محمود واعظی چهارشنبه ۲۷ دی/۱۷ ژانویه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، همچنین در مورد جلسه امروز اعضای دولت اظهار کرده است: امروز در دنیا فضای مجازی در خدمت اشتغال و اقتصاد است. واعظی افزوده است: اقتصاد دیجیتال نقش والایی در تحقق رفاه مردم دارد. امروز آقای فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی گزارش بسیار خوبی از برنامه‌های این شورا برای ایجاد اشتغال ارائه کردند. امیدوارم بتوانیم در این مسیر گام‌های موثری برداریم.

رییس دفتر رییس‌جمهور ایران در ادامه درباره برنامه‌های دولت برای بومی‌سازی پیام‌رسان‌ها در فضای مجازی خاطرنشان کرد: در این جلسه رییس‌جمهور دستور دادند که وزارت ارتباطات به جد دنبال سرمایه‌گذاری و حمایت از اپلیکیشین‌ها و شبکه‌های مجازی باشد که پیام‌رسان‌های بومی را داشته باشیم. قابل قبول نیست که مردم از یک شبکه اجتماعی انحصاری استفاده کنند البته حق مردم این است که از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند ولی از نظر امنیت ملی نمی‌شود یک شبکه اجتماعی فقط باشد.

واعظی در پایان در پاسخ به پرسشی در خصوص موضع ایران نسبت به تمایل اروپا برای مذاکره در زمینه برنامه موشکی جنجالی ایران، گفت: «ما بارها اعلام کرده‌ایم آنچه مربوط به توان دفاعی کشور است، قابل مذاکره نیست و هیچ کشوری در این زمینه مذاکره نمی‌کند. آنچه ما با کشورهای دوست یا اروپایی در گذشته مطرح کرده‌ایم درباره موضوعاتی مثل سلاح‌های کشتار جمعی است. اینطور هم نیست که آنها این موضوعات را با ما مطرح کنند. ما موضوعات در ارتباط با حقوق بشر، دخالت‌هایی که دارند یا موضوعات مختلف مباحث خود را مطرح می‌کنیم».