دستگیری فعالان موسیقی رپ/اینبار در مشهد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،2 نفر از فعالان موسیقی در حوزه نوع”رپ” آن در شهر مشهد واقع در شمال شرق ایران دستگیر شده اند.
این افراد توسط ماموران اطلاعات سپاه استان خراسان رضوی دستگیر و بازداشت شده اند.
اطلاعات سپاه افراد مذکور را  “لیدرهای فعال در زمینه موسیقی زیرزمینی و  ترویج کننده سبک زندگی غربی و انتشار موسیقی مبتذل در سطح جامعه”و در شهر مشهد عنوان کرده اند.
اطلاعات سپاه در باره جزئیات فعالیت این افراد گفته است:” این عده‌ بهمراه چندین نفر دیگر  با راه‌اندازی استودیوهای زیرزمینی در مشهد اقدام به تهیه آلبوم‌های موسیقی زیرزمینی در زمینه رپ می‌کرده اند و  این افراد از چهار سال پیش فعالیت خود را آغاز، و تاکنون ده‌ها آلبوم موسیقی رپ را به بازار عرضه داشته اند.”
گفته می شود هفته پیش هم علی اصغر عبادی نیک رئیس پلیس امنیت عمومی هرمزگان از شناسایی و دستگیری 21 خواننده و فعال در حوزه موسیقی در بندرعباس مرکز این استان واقع در جنوب ایران خبر داده بود.
“موسیقی زیرزمینی مجموعه‌ای از سبک‌های موسیقی است که در زمان تولید خود مورد توجه ناشران و تهیه‌کنندگان قرار نمی‌گیرد و معمولا با سبک زندگی و بعضی ارزش‌های اجتماعی یا دینی در تضاد است. این نوع موسیقی از سوی نظام حاکم به رسمیت شناخته نشده‌است و در مکانی که موقعیت رسمی ندارد و در استودیوهای خانگی به صورت مخفیانه و با مضامین اعتراض‌گونه تولید می‌شود.ز مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع موسیقی قابلیت جذب مخاطبان نخبه و صاحب اندیشه و همینطور عام و مردم عادی است.”