دستگیری بیش از 300 دراویش گنابادی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،سعید منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی ایران از دستگیری بیش از 300 نفر در جریان تجمع دیشب دراویش گنابادی در کوی پاسداران تهران خبر داده است.

گفته می شود دراویش گنابادی دیشب با تجمع در مقابل کلانتری 102 تهران خواستار آزادی نعمت الله ریاحی شده بودند که با دخالت نیروی های امنیتی و لباس شخصی ها به خشونت کشیده شد.

سخنگوی نیروی انتظامی در ادامه گفته است:”نیروی انتظامی  شب گذشته در عملیاتی پس از تعیین ضرب الاجل برای آشوبگران خیابان پاسداران و پایان این ضرب الاجل در ساعت 4 بامداد، آتش برافروخته‌شده توسط مخلّان نظم و امنیت را خاموش و عناصر اصلی را دستگیر کرد.”

او تعداد دسنگیر شدگان را بیش از 300 دراویش گنابادی اعلام کرده است و گفته است که 3 مامور پلیس کشته و دستکم 30 مامور پلیس در این درگیری زخمی شدند.

گفتنی است تجمع اعتراضی این گروه مقابل کلانتری 102 پاسداران تهران در اعتراض به بازداشت نعمت‌الله ریاحی آغاز شد. معترضان ضمن دادن شعار “الله اکبر” خواستار آزادی وی شدند. حدود دو هفته پیش هم آنها مقابل خانه نورعلی تابنده، رهبر دراویش گنابادی در خیابان گلستان هفتم در پاسداران تهران تجمع کردند که به خشونت کشیده شد.

رفتن به نوار ابزار