در عملیات های نظامی ترکیه هرگز خون و اشک مردم ریخته نشده است

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه درباره عملیات شاخه زیتون اعلام کرده است ترکیه تاکنون در مناطق زیادی عملیات انجام داده است، اما در هیچ‌کدام ظلم نکرده و باعث ریختن خون و اشک مردم نشده است.

به گفته وی، بلکه برعکس در هر منطقه ای که ترکیه گام گذاشته، مردم با صلح و صفا به زندگی ادامه داده اند. منطقه عملیاتی سپرفرات، نمونه بارز این امر است.

وی تاکید کرده است اولویت ترکیه تامین امنیت مرزها و جان و مال شهروندان است. احترام به تمامیت ارضی سوریه یکی از مهم‌ترین دلایل ما برای انجام این عملیات است؛ برای اینکه برادران عرب، ترکمن و کرد در سوریه بتوانند در آرامش، امنیت و رفاه زندگی کنند. آمادگی برای انجام اقدامات لازم، را به عنوان ادای حق همسایگی و برادری می دانیم. عملیات شاخه زیتون علیه هیچ قومیتی نبوده و تنها علیه گروه های تروریستی صورت می‌گیرد.

ادامه سخنان وی بدین شرح است:

– متاسفانه اقدامات فریبکارانه که پیش از این نیز شاهد نمونه های مشابه آن بودیم، در عملیات شاخه زیتون دیده می‌شود. از اصحاب رسانه و مردم می‌خواهیم در قبال شایعات و اخبار کذب، نادرست، تحریف شده که ماهیت تحریک‌آمیز دارند آگاه باشند. نهادهای قضایی و اداری این اخبار انحرافی را از نزدیک پیگیری کرده و اقدامات لازم را به سرعت و در چارچوب قانون انجام خواهند داد.

– مطمئن باشید پس از پاکسازی عفرین از تروریست‌های تجزیه طلب، برادران ما در این منطقه بیشترین سپاسگزاری را از ترکیه خواهند کرد.

– ارتش آزاد با پشتیبانی نیروهای مسلح ترکیه با انهدام مواضع گروه تروریستی تجزیه طلب در عفرین در امنیت کامل به پیشروی ادامه می‌دهند. حساسیت ما نسبت به تمایز تروریست‌ها از مردم عادی در این عملیات نیز مانند گذشته بسیار بالاست.

 – عملیات تا پاکسازی کامل منطقه از تروریست های تجزیه طلب و بازگشت امن حدود 3.5 میلیون پناهجوی سوری به عنوان صاحبان اصلی این کشور که اکنون در ترکیه هستند، ادامه خواهد یافت./آناتولی