در زندان وکیل آباد مشهد ‘یک آمریکایی بازداشت است’

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) وزارت خارجه آمریکا تایید کرده که گزارش‌ها درباره زندانی بودن یک آمریکایی در ایران واقعیت دارد. گزارش شده مردی به نام مایکل وایت که سابقه خدمت در نیروی دریایی آمریکا را دارد در یکی از زندان‌های ایران به سر می‌برد.

از آقای وایت در گزارش مفصلی که وب‌سایت ایران‌وایر نوشتهبه عنوان مردی ۴۵ ساله و ساکن شهر سن‌دیه‌گوی ایالت کالیفرنیای آمریکا نام برده شده است.

در این گزارش آمده که او برای آشنایی بیشتر با دختری ایرانی که با او اینترنتی آشنا شده بود سه بار به ایران سفر کرده و بار آخر هنگامی که قصد داشته با آن دختر به ترکیه سفر کند در فرودگاه هاشمی‌نژاد شهر مشهد بازداشت و زندانی شده است.

گزارش ایران‌وایر درباره تجربیات مردی است که در زندان وکیل‌آباد مشهد در بند بوده و داستان آقای وایت از زبان این فرد روایت می‌شود.

این مرد که ایوار فرهادی معرفی شده، نوشته هنگام بازی والیبال در زندان وکیل‌آباد آقای وایت را دیده است و در آن دیدار آقای وایت به او گفته که غده‌ای در بدنش درآمده که تصور می‌کند سرطانی است.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی با مادر آقای وایت مصاحبه کرده و از قول او نوشته که آقای وایت غده‌ای سرطانی در گردنش داشته که آن را جراحی کرده و پیش از آخرین سفرش به ایران به خاطر آن تحت شیمی‌درمانی و پرتودرمانی بوده است. مادر آقای وایت گفته که پسرش از آسم هم رنج می‌برد.

آقای فرهادی گفته که بعد از آن دیدار کنار زمین والیبال، یکی دو بار دیگر هم در مراسم عزاداری شیعی، آقای وایت را دیده است. او گزارش می‌کند که این فرد حال روحی مناسبی ندارد.

وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوال بی‌بی‌سی فارسی درباره صحت این گزارش، بیانیه مختصری منتشر کرده که در آن نوشته شده: «ما از گزارش‌ها مبنی بر بازداشت یک شهروند آمریکا در ایران اطلاع داریم. امنیت شهروندانمان در خارج از کشور اولویت اصلی ماست.»

وزارت خارجه آمریکا در ادامه نوشته که برای رعایت حریم خصوصی افراد نمی‌توانند اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر کنند.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار