ایرانشهر/ شهر درگیریهای خیابانی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، در 3 ماه اخیر درگیری های مسلحانه در ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان افزایش یافته است، که در نتیجه این درگیری های تعدادی از افراد منسوب به گروه های مسلح و نیروئی انتظامی ایران کشته شده اند.

همچنین در جریان این درگیری ها تعدادی از شهروندان عادی هم قربانی شده اند بطوریکه نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس ایران و امامان جمعه اهل سنت به نیروئی انتظامی از این بابت اعتراض کرده اند.

تعدادی از درگیری های خونین در 3 ماه اخیر در ایرانشهر بلوچستان به شرح زیر می باشد:

_در 20 / 7/ 1396 در اثر تعقیب و گریز و تیراندازی نیروی انتظامی،یک خودروی سواری بطور کامل در آتش سوخت. امامان جمعه اهل سنت و نمایندگان استان سیستان بلوچستان تیراندازی نیروئی انتظامی را “خودسرانه” خواندند.

_در تاریخ 8 / 7/ 1396  در جریان درگیری پلیس در ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان با افراد مسلح 2 نفر(پدر همراه کودکش)کشته شد. محمدنعیم امینی فرد، نماینده ایرانشهر در مجلس ایران علت حادثه را بی دقت نیروئی انتظامی اعلام کرد.

_در تاریخ 26 /6/ 1396 منوچهر پرنیان مسئول روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر توسط تعدادی افراد ناشناس مورد هجوم قرار گرفت و با ضربات چاقو مجروح شد.

_در تاریخ 24 /6/ 1396  افراد ناشناس در ایرانشهر یک خودرو پراید را به رگبار بستند/3 نفر زخمی

_ در تاریخ 16 /6/ 1396 برخورد خودروی سواری با عابران پیاده درایرانشهر/7 کشته و دو زخمی

_ در تاریخ 6 /6 /1396 درگیری ماموران پلیس با افراد مسلح/2 نفر کشته و زخمی

_در تاریخ 10 /4 / 1396  درگیری مسلحانه در مقابل اورژانس_ایرانشهر /1 نفر کشته

_در تاریخ 2 / 3 /1396 درگیری مسلحانه بین دو طایفه/ 3 نفر کشته و زخمی

ایرانشهر در335 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد. استان سیستان و بلوچستان با 2 میلیون و 775 هزار نفر جمعیت یکی از پرجمعیت ترین استان های ایران است که با پاکستان هم مرز است.

رفتن به نوار ابزار